Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
kulm

Soomes läheb ilm väga külmaks.

Järgmisel nädalal on Soomes oodata külmenemist, kusjuures temperatuur võib langeda kuni -25 kraadini, teatas Foreca ilmateenistus oma veebipäevikus.

Hiljutine soojem periood veebruari lõpus ja märtsi alguses asendub järgmisel nädalal tugevneva kõrgrõhkkonna tõttu jahedamate temperatuuridega, edastab Iltalehti.

Ilm püsib nädalavahetusel ja uue nädala alguses kõrgrõhkkonna mõjul rahulik ja vähese tuulega. Foreca meteoroloog Joonas Koskela märgib oma blogis, et üldiselt on oodata külmemat ilma võrreldes käesoleva nädalaga.

Nädalavahetusel on ilm veel suhteliselt soe ja paiguti päikeseline, päevased temperatuurid püsivad kogu riigis plusskraadides. Lääne- ja edelaosas võivad temperatuurid tõusta üle viie kraadi. Oodatav sadu jääb nõrgaks, esineda võib nii vihma kui lund.

Algava nädala esimeses pooles püsib suur osa Soomest peamiselt kuiv. Selgetel aladel võib temperatuur ööpäeva jooksul märgatavalt kõikuda.

Päevane temperatuur võib küll jääda plusskraadide piirimaile, kuid öösel on oodata külmakraade, lõunaosas kuni -15 kraadi. Põhja-Soomes võivad öised temperatuurid langeda kuni -25 kraadini.

Koskela sõnul võib selge taeva korral järgmisel nädalal ka lõunas oodata öösiti kuni -15 kraadi külma, eriti kõrgrõhkkonna keskmes.

Nädala teises pooles kasvab sademete tõenäosus, Foreca ennustuse kohaselt tuleb sadu peamiselt lume näol.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!