Erakorralised uudised
soome

Soome jätkab piiriületuse piiranguid kuni 17. aprillini

Soome valitsus otsustas täna, 11. märtsil, et piiriületuse piiranguid pikendatakse kuni 17. aprillini 2021. Kroonipandeemia jätkub ja piisavad meetmed piirangute asendamiseks pole veel kättesaadavad. Seetõttu jätkatakse viiruse variantide leviku tõkestamiseks nii sisepiirikontrolli kui ka välispiiriliikluse piiramist. 18. veebruaril tehtud otsustega võrreldes tehakse ainult väikseid muudatusi. Muudatused jõustuvad 19. märtsil 2021.

 

Samuti jätkab Soome Eestile naabriabi osutamist. Kehtiva tegutsemismudeli kohaselt on Soome piirivalve teavitanud Tallinna sadamas reisijaid piiriületuse tingimustest alates 2020. aasta septembrist. Eesmärk on, et reisijaid ei tuleks Soome piiril tagasi saata. Näiteks puhkus või töö, mida ei peeta tarnekindluse või ühiskonna toimimise seisukohast vajalikuks, ei anna õigust riiki siseneda, isegi kui reisijal on tõend negatiivse koroonatesti kohta.

 

Soome piirab sissesõitu kõigist Schengeni riikidest, välja arvatud Island

Sisepiiriliiklus tähendab liikumist Soome ja teiste Schengeni alasse kuuluvate riikide vahel. Soome jätkab sissesõidu piiramist kõigist Schengeni riikidest, välja arvatud Island. Schengeni riigid on ELi liikmesriigid Holland, Belgia, Eesti, Hispaania, Itaalia, Austria, Kreeka, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Portugal, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi Vabariik ja Ungari ning kolmandad riigid Island, Liechtenstein, Norra ja Šveits.

Välispiiriliikluses väiksed muudatused

Välispiiriliiklus viitab liikumisele Soome ja kolmandate, Schengeni-väliste riikide vahel. Vatikani puhul on juba kaotatud sissesõidupiirangud Soome sisenemiseks ning lisaks puuduvad piirangud Soome ja Austraalia, Lõuna-Korea, Singapuri, Tai ja Uus-Meremaa vahel liikumiseks nende riikide elanikele. Rwandast Soome saabuvatele Rwanda elanikele on nüüd samuti piirangud kaotatud.

 

Piiriületuskohtade lahtiolekuaega on piiratud

Lapimaal on teatud piiripunktide lahtiolekuaeg läänepiiril ja Soome idapiiril piiratud. Muudatused on suunatud peamiselt piiriülese liikluse keskendamisele päevasele ja õhtusele ajale. See tagab piiril asuvate tervishoiuasutuste ressursside piisavuse. Eesmärk on suunata kõik piiriületajad koroonatestile, kui neil pole piisavalt värsket koroonatesti negatiivset tulemust ega tõendit koroonasse haigestumise ja paranemise kohta. Lahtiolekuaja piiranguid ei kohaldata kaubaveo ega esmatähtsate reisijateveo teenuste suhtes, kus on põhjendatud vajadus ületada piiri väljaspool lahtiolekuaegu.

Tänavu 18. veebruaril tehtud otsuse muudatusena piiratakse terviseohutuse tagamiseks ka Ylitornio ja Vartiuse piiripunktide lahtiolekuaegu.

Valitsus soovitab jätkuvalt vältida tarbetut reisimist välismaale

 

Põhiseaduse kohaselt on Soome kodanikul ja Soomes elaval isikul alati õigus Soome tagasi pöörduda ning igal inimesel on õigus Soomest lahkuda, kui ta seda soovib, välja arvatud juhul, kui see õigus on seadusega piiratud. Valitsus soovitab siiski jätkuvalt vältida tarbetut välismaale reisimist, välja arvatud riikidesse, mille puhul on reisipiirangud tühistatud. Reisile suunduv isik peab järgima sihtriigis kehtivaid piiriületuse- ja karantiinieeskirju.

Täpsemad 22. jaanuaril, 11. veebruaril. ja 18. veebruaril avaldatud sise- ja välispiiriliikluse piirangud on piirivalve veebisaidil.

Allikas: Eestinen.fi

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

26.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Pühapäev 26.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

roolijoodik

26.05.24 Ööpäeva tabati 24 roolijoodikut

Eile 25 mai toimus 12 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 24 alkoholi või narko