Erakorralised uudised
New series euro 850x557 1

Eesti eraldas Lõuna-Sudaani humanitaarikriisi leevendamiseks 50 000 eurot

 

Välisminister Eva-Maria Liimets osales täna, 11. märtsil ÜRO Julgeolekunõukogus USA eesistumise kõrgetasemelisel avatud kohtumisel nälja ja konflikti teemal. Istungi ajend oli eeskätt COVID-19 pandeemiast ja konfliktidest põhjustatud näljahädad mitmel pool maailmas.

 

„Elanikkonna tahtlik näljutamine sõjalise vahendina on raske sõjakuritegu,“ ütles oma ettekandes Liimets. „Nii on see määrus ka Rahvusvahelise Kriminaalkohtu Rooma statuudi muudatused ning ma kutsun kõiki riike üles seda ratifitseerima.“

 

Eraldi keskendus välisminister oma sõnavõtus halvenenud humanitaarolukorrale Lõuna-Sudaanis. „Sealsete inimeste toiduga kindlustatus on aegade halvimas seisus. Sisaldama vajavad nad rahvusvahelise kogukonna abi ja mul on hea meel, et ka Eesti, et teha Maailma Toiduprogrammile oma annetuse, et sealset olukorda leevendada, “sõnas minister.

 

Lisaks väljendas minister tõsist muret Etioopias toimuva üle. „Etioopia valitsus peab veelgi enam pingutama, et aidata Tigray regiooni elanikke, kus miljonid inimesed vajavad kiiresti toitu, vett, kaitset ja hädavajalikke teenuseid. Samuti on äärmiselt murettekitavad teated julmadest inimõiguste rikkumistest, mille selgitamiseks tuleb kasutada olulisi asju läbi sõltumatu uurimise. “

 

Näljahädaga võitleb ka Afganistan. Talibani ja Afganistani võimude rahuläbirääkimiste seiskumine ja lokkav vägivald kogu riigis takistab tõsiselt humanitaarabi jõudmist abivajajateni.

 

„Kõigi julgeolekunõukogu liikmete kohustus on ennetada nälja- ja humanitaarkriise, aga neile ka reageerida,“ ütles minister Liimets lõpetuseks.

 

Istungil kõnelesid lisaks julgeolekunõukogu liikmesriikide esindajatele ÜRO peasekretär António Guterres, Maailma Toiduprogrammi direktor David Beasley ning Oxfami tegevjuht Gabriela Bucher.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Astri Grupp investeerib SEB Rohelaenu abil päikeseparkidesse

Astri Grupp teeb investeeringuid päikeseparkidesse, paigaldades uued paneelid Narva ja Pärnusse ning täiendab ka olemasolevat

Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse operatiivsündmused 20. – 21. mai 2024

Looduses valitseb üle Eesti suur tuleoht. Ilmaprognoos lubab kuiva ja päikesepaistelist ilma ning looduse tuleohtlikkus