Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Leopard 2 A5 der Bundeswehr scaled
Kampfpanzer Leopard 2 A5 bei einer Lehr- und Gefechtsvorführung.

Soome ei saada Ukrainasse tanke Leopard

Soome on otsustanud Ukrainale seni suurima sõjalise abipaketi kasuks. Viimase abipaketi väärtus on 400 miljonit eurot, kõigi seni varem antud 11 abipaketi väärtus aga kokku 190 miljonit eurot.

Tegemist on Soome kaheteistkümnenda sõjalise abipaketiga Ukrainale. Soome sõjaline abi Ukrainale tõuseb seega nüüd enam kui poole miljardi euroni, vahendab MTV.

Abipakett sisaldab raskerelvastust ja laskemoona, kuid mitte ühtegi peamist lahingutanki Leopard. Täpsemalt jääb seekord ka saadetise sisu avamata. Kõikide abisaadetiste puhul on detailide salastatus põhjendatud tarnete ohutu kohaletoimetamise ja operatiivsete põhjustega.

Abisaadetise otsustas Soome president eile õhtul valitsuse ettepanekul. Saadetisest tulenevate siseriiklike täiendavate vajaduste katmine hõlmab koostööd Rootsiga. Koostöö eesmärk on kindlustada riikide endi kaitsevajadused hoolimata materiaalsest abist.

Täna reedel allkirjastatava tahteavalduse kohaselt annab Soome Ukrainale saadetise üle ning Rootsi väljendab valmisolekut Soomet vajadusel toetada. Soome ja Rootsi kaitsejõud vaatavad üle ja vajadusel uuendavad sellega seoses oma operatsiooniplaane.

Rootsi teatas eile samuti suurest abipaketist Ukrainale. See hõlmab muu hulgas ka Soomes kasutusel olevaid kaasaegseid Archeri kahureid ja Rootsi lahingutanke.

Ukraina toetamine on täna arutusel Saksamaal Ramsteinis, kus lääneriigid koordineerivad Ukrainale relvaabi andmist.

Samuti arutatakse seal lahingutankide saatmist, mida Ukraina soovib.

eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!