Erakorralised uudised
gripivaktsiin

Soome alustab inimeste vaktsineerimist linnugripi vastu.

Soome plaanib alustada juba järgmisel nädalal ennetava linnugripivastase vaktsineerimisega inimestele, kes puutuvad kokku loomadega, teatasid riigi tervishoiuasutused.

Vaktsiin pakutakse neile, kes on oma töö või muude asjaolude tõttu suuremas nakatumisohus, vahendas Reuters viitega Soome Tervise ja Heaolu Instituudile.

Vaktsiin, millele anti Euroopa Liidus müügiluba selle aasta aprillis, on välja töötatud linnugripi viiruse alatüübi H5 leviku tõkestamiseks.

Soome on Euroopa Liidu kaudu hankinud 10 000 vaktsiinidoosi.

Linnugripiviirus H5N1 on seotud raskete haiguste ja surmajuhtumitega inimestel, kuigi Soomes pole seni ühtegi kinnitatud juhtumit.

Viimastel aastatel on H5N1 viirus tapnud või sundinud hävitama sadu miljoneid linde üle maailma. Tüvi on üha enam levinud ka imetajatele, sealhulgas USA-s lehmadele ja mõnel juhul ka inimestele.

Soome eesmärk on alustada vaktsineerimist, arvestades suurt levikuohtu karusloomafarmidest.

“Soome olud on ainulaadsed, kuna meil on karusloomafarmid, kus loomad võivad kokku puutuda metsloomadega,” ütles Soome Tervise ja Heaolu Instituudi peaarst Hanna Nohynek Reutersile.

Laialdased linnugripipuhangud naaritsate ja rebaste seas Soome karusloomafarmides põhjustasid eelmisel aastal umbes 485 000 looma hävitamise, et peatada viiruse levik nii loomade kui ka inimeste seas.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Sel suvel kandideeris SEB praktikaprogrammi Youth LAB 2374 noort

Sel suvel tähistas SEB juba seitsmendat aastat, mil alustas noorte praktikaprogramm Youth LAB, mis  pakub

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Maksekeskus AS sai krediidivahendaja tegevusloa

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval, 22. juulil Maksekeskus AS-le krediidivahendaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse vahendada tarbijale