Sõidukitele, millel on Venemaa registreerimisnumbrid, ei lubata enam Eesti territooriumile siseneda | MinuAeg
Laupäev , 9 detsember 2023
venemaa

Sõidukitele, millel on Venemaa registreerimisnumbrid, ei lubata enam Eesti territooriumile siseneda

Eesti valitsus otsustas 13. septembril 2023 keelata Venemaa sõidukitel sisenemise riiki. See otsus on osa laiemast sanktsioonidest Venemaa vastu, mille on kehtestanud Euroopa Liit ja teised riigid seoses Venemaa sõjategevusega Ukrainas.

Sõidukitele, millel on Venemaa registreerimisnumbrid, ei lubata enam Eesti territooriumile siseneda. See kehtib nii sõiduautode, veoautode kui ka muude sõidukite kohta. Erandina lubatakse siseneda sõidukitele, millel on Euroopa Liidu liikmesriigi kodaniku või tema pereliikme registreerimisnumber.

Otsusega on eeldatavasti märkimisväärne mõju Venemaa majandusele. See muudab Venemaa ettevõtetele ja inimestele keerulisemaks kaupade ja teenuste importi ja eksporti. Lisaks võib see takistada Venemaa turistidel Eestisse reisimist.

Otsust on kritiseerinud mõned Venemaa eksperdid, kes väidavad, et see on diskrimineeriv ja kahjustab süütuid inimesi. Teised eksperdid on öelnud, et otsus on õigustatud ja vajalik Venemaa agressiooni vastu võitlemiseks.

Eesti valitsus on öelnud, et otsus on vajalik, et vähendada Venemaa sõjalist mõjuvõimu ja survestada Venemaad lõpetama sõja Ukrainas.

Välisminister Margus Tsahkna kommentaari seoses Eesti otsusega keelata sisenemine Venemaa sõidukitele: „Otsus keelata Eestisse sisenemine Venemaa numbrimärkidega autodele on ainuõige ning mul on hea meel, et siseministeerium ja rahandusministeerium selle kiiresti rakendasid. Nagu eilegi märkisin, on Euroopa Komisjoni uuendatud suunis Venemaa numbrimärkidega autode kohta täielikult kooskõlas Eesti välispoliitiliste huvide, seisukohtade ja sanktsioonipoliitikaga.

Juba homme tõstatan valitsuses küsimuse, mida teha juba siinviibivate Venemaa numbrimärkidega sõidukitega.

Täna kohtun video vahendustel ka teiste piiririikide esindajatega, kellega teemat esmajärjekorras käsitlen. Venemaaga piirneva riigina on Eesti jaoks oluline rakendada taolisi piiranguid üheskoos naabritega ja tervitan, et Läti ja Leedu on juba sarnase otsuse vastu võtnud. Ühiselt rakendatuna on piirangud mõjusamad ja see annab võimaluse agressiooni hinda Venemaale veelgi kõrgemale tõsta.

Me ei saa aidata agressorriigi kodanikel nautida hüvesid, mida pakuvad vabadus ja demokraatia, samal ajal kui Venemaa jätkab genotsiidi Ukrainas.“

 

Ministri säutsu leiate siit: https://x.com/Tsahkna/status/1701849288014250075?s=20

Vaata ka:

Ukraina rahuvalemi kohtumine scaled

Asekantsler Lind Kiievis: küüditatud Ukraina lastele tuleb nende lapsepõlv tagasi anda 

Välisministeeriumi globaalküsimuste asekantsler Minna-Liina Lind kinnitas Kiievis kohtumisel Ukraina asevälisministri Emine Džaparovaga Eesti igakülgse ja

395118043 122114687660049784 9166389791607244825 n jpg

Asetage kolm loorberilehte padja alla enne magamaminekut: siin on põhjus

Loorberilehed pole populaarsed mitte ainult köögis maitseainena, vaid neil on ka pikad traditsioonid rahvameditsiinis. Põnev

error: Sisu on kaitstud!