Erakorralised uudised
venemaa

Sõidukitele, millel on Venemaa registreerimisnumbrid, ei lubata enam Eesti territooriumile siseneda

Eesti valitsus otsustas 13. septembril 2023 keelata Venemaa sõidukitel sisenemise riiki. See otsus on osa laiemast sanktsioonidest Venemaa vastu, mille on kehtestanud Euroopa Liit ja teised riigid seoses Venemaa sõjategevusega Ukrainas.

Sõidukitele, millel on Venemaa registreerimisnumbrid, ei lubata enam Eesti territooriumile siseneda. See kehtib nii sõiduautode, veoautode kui ka muude sõidukite kohta. Erandina lubatakse siseneda sõidukitele, millel on Euroopa Liidu liikmesriigi kodaniku või tema pereliikme registreerimisnumber.

Otsusega on eeldatavasti märkimisväärne mõju Venemaa majandusele. See muudab Venemaa ettevõtetele ja inimestele keerulisemaks kaupade ja teenuste importi ja eksporti. Lisaks võib see takistada Venemaa turistidel Eestisse reisimist.

Otsust on kritiseerinud mõned Venemaa eksperdid, kes väidavad, et see on diskrimineeriv ja kahjustab süütuid inimesi. Teised eksperdid on öelnud, et otsus on õigustatud ja vajalik Venemaa agressiooni vastu võitlemiseks.

Eesti valitsus on öelnud, et otsus on vajalik, et vähendada Venemaa sõjalist mõjuvõimu ja survestada Venemaad lõpetama sõja Ukrainas.

Välisminister Margus Tsahkna kommentaari seoses Eesti otsusega keelata sisenemine Venemaa sõidukitele: „Otsus keelata Eestisse sisenemine Venemaa numbrimärkidega autodele on ainuõige ning mul on hea meel, et siseministeerium ja rahandusministeerium selle kiiresti rakendasid. Nagu eilegi märkisin, on Euroopa Komisjoni uuendatud suunis Venemaa numbrimärkidega autode kohta täielikult kooskõlas Eesti välispoliitiliste huvide, seisukohtade ja sanktsioonipoliitikaga.

Juba homme tõstatan valitsuses küsimuse, mida teha juba siinviibivate Venemaa numbrimärkidega sõidukitega.

Täna kohtun video vahendustel ka teiste piiririikide esindajatega, kellega teemat esmajärjekorras käsitlen. Venemaaga piirneva riigina on Eesti jaoks oluline rakendada taolisi piiranguid üheskoos naabritega ja tervitan, et Läti ja Leedu on juba sarnase otsuse vastu võtnud. Ühiselt rakendatuna on piirangud mõjusamad ja see annab võimaluse agressiooni hinda Venemaale veelgi kõrgemale tõsta.

Me ei saa aidata agressorriigi kodanikel nautida hüvesid, mida pakuvad vabadus ja demokraatia, samal ajal kui Venemaa jätkab genotsiidi Ukrainas.“

 

Ministri säutsu leiate siit: https://x.com/Tsahkna/status/1701849288014250075?s=20

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 20 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna tunned end energilisena ja motiveerituna. Hea päev uute

ilm scaled

4 päeva ilm: 20.05-23.05. ILM on ilus ja õhutemperatuur kuni +25°C

Esmaspäev 20 mai 2024Öösel: Selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise ilm ja paiguti sajab hoovihma, võib