Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
chair g0cb1b624b 640

Sisekontroll tuvastas SA Tallinna Hambakliinik süsteemsed probleemid

Tallinna linna sisekontroll tuvastas SA Tallinna Hambakliiniku tegevust kontrollides, et endiselt on lahendamata pikaajalised juhtimisprobleemid ja uurib, kas nõukogu liikmeid on hoitud infosulus.

Linnapea kohusetäitja Madle Lippuse sõnul tegi ta linnavalitsusele ettepaneku SA Tallinna Hambakliiniku nõukogu tagasi kutsuda pikemaajaliste juhtimisprobleemide tõttu, millele osutas tähelepanu linna sisekontrolliteenistus ka kahe aasta eest järelkontrolli käigus. „Kokkuvõtvalt leidis sisekontroll juba toona, et kliiniku juhtimises olid süsteemsed probleemid ning andis soovitused asutuse juhtimise parandamiseks. Paraku ei ole tähelepanekute ega soovituste järgi varasemaid puudusi kõrvaldatud ning ka praegu käimasoleva sisekontrolli ülevaatest ilmnevad jätkuvad juhtimisprobleemid,“ selgitas Lippus.

Linnavalitsuse istungil osales ka Tallinna Hambakliiniku juhatuse liige Maksim Volkov, kellelt linnavalitsuse liikmed said aru pärida. Pärast arutelu pani linnapea kohusetäitja Madle Lippus hääletusele ettepaneku nõukogu liikmed tagasi kutsuda ja tegi ettepaneku määrata nõukogu uuteks liikmeteks Tallinna linnasekretär Priit Lello, linnakantsler Kairi Vaher ja linna pearaamatupidaja Kaja Vahar.
Otsus toetust ei leidnud. Ettepaneku poolt olid kolm linnavalitsuse liiget ja vastu neli. „Sisekontroll jätkab oma tööd ja teen loodavale linnavalitsusele ettepaneku praegused nõukogu liikmed tagasi kutsuda ja uued määrata,“ lisas Lippus.

Vastavalt kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse  § 35 lg 3 otsustab linna sihtasutuse või äriühingu asutamise, ühinemise, jagunemise, ümberkujundamise ja lõpetamise linnavolikogu. Sihtasutuse või äriühingu nõukogu liikmed nimetab ja muid asutaja õigusi teostab linnavalitsus.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!