Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
fuel gc9bfcde32 640

Septembris oli Eestis kütuse hinna kasv EL-i keskmistest madalam

Septembris ulatus eratranspordi kütuse ja õlide aastane hinnakasv Eestis ligikaudu 22 protsendini, mis oli siiski pisut madalam Euroopa Liidu keskmisest 23-protsendisest kasvust.

Suurimat kasvu nähti septembris Luksemburgis, kus eratranspordi kütuse ja õlide hinnad tõusid aastaga 31 protsenti, teatas Eurostat. Järgnesid 29 protsendiga Rumeenia ja Sloveenia. Väikseimad kasvud oli 15 protsenti Iirimaal ja 18 protsenti Itaalias, Soomes ja Kreekas.

Viimasel kahel kümnendil on kütuse jaehinnad EL-is olnud väga volatiilsed, märkis Eurostat. Näiteks veel möödunud aasta mais oli EL-i keskmine eratranspordi kütuse ja õlide deflatsioon 20 protsenti.

Sarnast kõikumist nähti ka kümnend tagasi, kui hinnakasv kiirenes 2009. aasta juuli 19-protsendisest deflatsioonist 2010. aasta märtsiks 20-protsendise inflatsioonini.

 

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!