Laupäev , 3 juuni 2023
Erakorralised uudised

Selveri äriarvestuse juht: supermarketite müügimahud ja kasumid kukuvad

Toidupoode on viimasel ajal süüdistatud liigses kasumivõtus, kuid Selveri äriarvestuse juht Kristjan Anderson rääkis Pärnu juhtimiskonverentsil, et statistikast paistab hoopis supermarketite kasumi ja müügimahtude langus.

“Hinnad, mis meile riiulitel vastu vaatavad panevad kulmu kortsutama ja panevad ka minul endal,” rääkis Anderson. Viimastel kuudel on inflatsiooni vedanud toidukaupade hinnatõus. eelmise aasta detsembris puudutas toiduhindade inflatsioon peaaegu 30 protsendi piiri.
“Hästi kerge on minna kaasa selle diagnoosiga, et hinnad tõusevad sellepärast, ettevõtjad on ahned,” rääkis ta. “Kaupmehele ei meeldi, kui käive ei kasva ja uskuge, ei meeldi ka see, kui käive kasvab ainult hinnakasvu toel.”
Kuigi käibed kasvavad, on inflatsiooni taustal supermarketite müügimahud alates eelmise aprillist igal kuul langenud, tõdes Anderson. Märtsis langesid müügimahud aastatagusega võrreldes juba 8,8 protsenti. Nii järsku langust nähti viimati kümne aasta eest. “Sellised andmed ei tee kaupmehi õnnelikuks,” märkis ta.
Statistika näitab väga suurt kasumi langust
Üldise pildi kaupmeeste olukorrast maalivad statistikaameti kvartaalsed andmed, mille järgi läks supermarketite segmendil eelmisel aastal võrreldes 2021. aastaga üsna kehvasti. Nende kogukasum kukkus aastaga 98 protsenti 76,3 miljoni euro juurest 1,4 miljonini. Kogukasumi rentaablus langes 2021. aasta 2,5 protsendi juurest 0,04 protsendini.

Loe pikemalt Äripäevast: SIIT

Allikas. Äripäev

Vaata ka:

Justiitsministeerium otsib võimalust jätta vangide kaebused rahuldamata.

Sadade kaupa esitatud pöördumised, üha uued samasisulised küsimused, perspektiivitud, kuid aeganõudvad kaebused – lisaks riigikogule …