Monday , 25 October 2021
Screenshot 2021 10 14 at 11.08.24

Selline asi võib tekkida varvastele kui lased end vaktsineerida

Nn koroonavarvaste põhjuseks on organismi immuunsüsteemi reaktsioon haigusetekitajale, selgub värskest Prantsusmaal läbi viidud uuringust.

Koroonapandeemia alguses panid arstid tähele, et viirus tekitab osa patsientidel nahaprobleeme. Räägiti koroonavarvastest ehk covidi-varvastest. Need kujutasid endast punetavaid laike varvastel, vahendab BBC.

Nn koroonavarvaste probleem esines peamiselt noortel inimestel, kes põdesid haigust kergel kujul. Tavaliselt tekivad sellised punased laigud nahale külmumise tagajärjel. Arstid hakkasid uurima, millest see võis pandeemia ajal tekkida.

Nüüd tegid teadlased kindlaks, et nn koroonavarvaste põhjus on inimese immuunsüsteemis, mille abil võitleb organism viiruse vastu. Uuring on avaldatud Briti teadusväljaandes.

Teadlased võtsid nn koroonavarvaste põhjuse välja selgitamiseks naha- ja vereproove 50 patsiendilt, kes viibisid Pariisi haiglas 2020. aasta aprillis. Kõigil neil punetavaid laike ei tekkinud, aga osa neist ei põdenud ka koroonat.

Avastati, et teatud immuunsüsteemi osad võitlesid viiruse vastu ja need põhjustasid ka laike varvastel, kuna immuunsüsteem hakkas võitlema organismi enda kudede ja rakkude vastu.

Tegemist pole esimese sellise viitega nn koroonavarvaste puhul immuunsüsteemile. Juba varem on leitud, et interferoonide (rakkude poolt toodetavad valgud, mis aitavad pärssida viiruste paljunemist) lisandumine võib põhjustada nn koroonavarbaid.

Nn koroonavarvaste probleemi on kõige enam esinenud Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias ja USA-s.

Koroonavarvaste probleem on jäänud väiksemaks seoses Delta variandi leviku ja vaktsineerituse tõusuga. Koroonavarbaid on avastatud ka pärast vaktsineerimist. Sellisel juhul on vaktsiin käivitanud organismis immuunreaktsiooni.

Nn koroonavarvaste punased laigud võivad hakata sügelema ja nendesse kohtadesse võivad tekkida haavandid. Tavaliselt kestavad vaevused paar nädalat, aga mõnedel juhtudel võib probleem esineda mitu kuud või enam kui aasta.

 

Allikas Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …

girl g5db3c0ada 640

Leitud: Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81-aastase Arvi leidmisel

Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81- aastase Arvi leidmisel. Teatame kahetsusega, …

tik tok min

„Võtan kodust kirve ja löön su maha.” Jõhker õelutsemine TikTokis on jäetud noorte endi hallata

TikTokil pole Eestis moderaatorit, kes kahjulikku sisu eemaldaks. Õelad kommentaarid tuleb tihti kustutada kiusamise ohvril …

kaja kallas 90185653 1

Kas Kaja Kallas jättis osa tööd tegemata?

Ent möödunud laupäeval sai Vabaduse väljak meeleavaldajaid täis hoolimata suure osa ühiskonna ägedast halvakspanust. Sai …