Monday , 18 October 2021
covid 19 gffe97abac 640

OLULINE: Koroonaviiruse leviku riskitase on Eestis väga kõrge

Nakatumisnäitaja poolest on koroonaviiruse leviku risk tõusnud Eestis kõige kõrgemale ehk punasele tasemele. COVID-riskimaatriksi järgi on Eestis tegemist väga kõrge koroonaviiruse leviku ohuga, kuna 7 päeva keskmisena nakatub päevas 1000 ja enam inimest. Eestis levib koroonaviirusesse nakatumine väga laialt ja nakatumiste koguarv kasvab kiiresti.

Järjest suureneb ka 7 päeva keskmine hospitaliseeritute arv, mis on tänase päeva seisuga 42 inimest. Riskimaatriksi järgi on tegemist oranži ehk kõrge tasemega.
Koroonaviiruse riskitaseme määramise täiendavatest indikaatoritest on 7 päeva keskmine COVID-19 surmade arv 3,67, mis vastab keskmisele tasemele. Üle 60-aastaste inimeste viimase 7 päeva nakatumise keskmine näitaja on ümardatult 153 inimest ja juhitaval hingamisel viibivate COVID-19 patsientide arv on 21 inimest, mõlemad näidud vastavad koroonaviiruse leviku kõrgele tasemele.
Täiendavalt jälgib valitsus täisvaktsineeritud täiskasvanud elanikkonna hõlmatust, mis on praegu 64,15 protsenti inimest.
Koroonaviiruse detailsem andmestik: https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/koroonakaart
Väga kõrge riskitaseme korral on COVID-regulatsioonide eesmärk tagada riigis erakorraline arstiabi ja saada epideemia kontrolli alla.
Ühiskonnal on äärmiselt oluline järgida kehtestatud meetmeid: kanda koroonaviiruse nakkusohu suhtes mittekontrollitud avalikes siseruumides maske, liikuda hajutatult, kasutada desinfitseerimisvõimalusi, püsida haigena kodus. Ruumides ja asutustes, kus on ette nähtud koroonaviiruse nakkusohutuse kontroll, tuleb esitada COVID-tõend.
Raske haigestumise ja haiglasse sattumise eest tuleb kaitsta end vaktsineerimisega. Mida rohkem on täielikult vaktsineeritud inimesi, seda väiksem on surve haiglatele ja arstiabi üldisele kättesaadavusele.

Vaktsineerimine on muudetud võimalikult mugavaks üle kogu riigi. Juhul, kui inimene pole veel vaktsineerimisotsust teinud, saab informeeritud otsuse teha helistades perearsti nõuandetelefonile 1220 või rääkides oma perearstiga. Teavet vaktsineerimispunktide kohta saab telefonilt 1247 või veebilehel vaktsineeri.ee.
Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Jaga

Vaata ka:

bad g54da79b56 640

Kuidas halvast hingeõhust lahti saada?

Kas ärkad hommikuti sageli halvasti lõhnava hingeõhuga, mida sa ei tahaks kellelegi peale hingata? Halva …

meal g0b7d62181 640

‘Tervislikud’ toidud, mida peaksid iga hinna eest vältima

Kui mingisugust toitu peetakse tervislikuks ja kergeks, ei tähenda see automaatselt, et see sinu dieedile …

woman g5f2779b47 640

Unetuse ja kurnatuse levinumad põhjused.

Kas juhtub tihti, et tunnete end väsinuna ja unisena ilma ühegi nähtava põhjuseta ja imestate, …

chair g0cb1b624b 640

Sotsiaalkomisjon toetas hambaravi hüvitist saavate isikute ringi laiendamist

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis esimesele lugemisele eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate …