Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
kiirtest

Sel nädalal tuvastati koolides kiirtestimisega üle 1200 positiivse tulemuse

Sel nädalal tuvastati üldharidus- ja kutsekoolides toimunud koroonaviiruse kiirtestimise käigus kokku 1224 positiivset tulemust.

Enamik koolidest testis sel nädalal kogu kooliperet kaks korda. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on viiruse levik praegu laialdane ning seetõttu tuleks jätkata testimist vähemalt kaks korda nädalas ka järgmisel nädalal.

“Möödunud aasta lõpus nägime, et testimine aitas hoida koole turvaliselt avatuna ning ka üldine nakatumine ühiskonnas langes,” märkis minister.

Vaheajajärgse testimisnädala andmed edastas 496 üldhariduskooli ehk 96 protsenti üldhariduskoolidest ja 31 kutsekooli 32-st.

Kokku testis end küsitlusele vastanud koolides ligi 145 000 õpilast ja üle 24 000 töötaja, sealhulgas 132 946 õpilast ja 22 095 töötajat üldhariduskoolides ning 11 938 õpilast ja 2340 töötajat kutsekoolides. Keskmiselt testiti üldhariduskoolides 85 protsenti õpilastest ja 88 protsenti töötajatest ning kutsekoolides 56 protsenti tasemeõppe õpilastest ja 74 protsenti töötajatest.
Positiivseid kiirteste avastati kokku 1224. Üldhariduskoolides sai positiivse kiirtesti testitulemuse 985 õpilast ja 147 töötajat, mida on rohkem kui ühelgi eelneval testimisnädalal. Kutsekoolides sai positiivse kiirtesti tulemuse kokku 73 õpilast ja 19 töötajat.

Koole, kus polnud ühtegi positiivse kiirtesti tulemusega õpilast, oli kokku 251, neist 238 üldhariduskoolid ja 13 kutsekoolid. Teisalt on Tallinnas üksikuid suuri koole, kus kiirtestimine tuvastas nädala jooksul mitukümmend koroonapositiivset õpilast.

Kaks korda nädalas viis testimist läbi üle 90 protsendi üldhariduskoolidest ja kolmveerand kutsekoolidest ning enam kui 90 protsendis koolidest testiti kõiki õpilasi ja töötajaid. Üksikud koolid jätsid testitute seast välja läbipõdenud ning üksikud koolid lasid töötajatel või ka täiskasvanud õppijatel ise otsustada, kas soovivad testida.

Jätkuvalt on enamik koolidest korraldanud õpilaste kiirtestimise koolis. Üldhariduskoolides testib 56 protsenti vastanutest õpilasi koolis, 16 protsenti kodus ning 27 protsenti nii koolis kui ka kodus. Kutsekoolidest testib 22 kooli (71 protsenti) õpilasi koolis, neli kooli (13 protsenti) kodus ja ülejäänud nii koolis kui ka kodus.
Töötajatele võimaldatakse rohkem kodus testimist: üldhariduskoolidest 45 protsenti testib töötajaid koolis, 16 protsenti kodus ja 39 protsenti nii koolis kui ka kodus, kutsekoolidest 12 testivad töötajaid koolis, 11 kodus ja ülejäänud nii koolis kui ka kodus.

Kiirtestimine koolides algas eelmise aasta 1. novembrist ning novembris ja detsembris avastati kokku kuue nädala jooksul koolides 3630 positiivset testitulemust.

Loe ka:  Terviseamet: Eestis nakatub varsti 6000 inimest päevas COVID-19 viirusesse ja see halvab normaalse elu.

Alliaks. Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!