Esmaspäev , 4 detsember 2023
kuivnahk

Seitse võtet kuiva ja ketendava naha heaks

Üks olulisemaid asju nahahoolduse juures on piisav niisutamine. Kuiv nahk ja psoriaas on sagedased probleemid just talvisel ajal. Kuiv nahk kipub sügelema, punetama ja ketendama. Kuivuse taga on niiskuskadu naha pinda katvas õlises kaitsekihis. Kui inimorganism ei suuda kaotatud niiskust tasa teha, ongi tulemuseks kuiv ja ketendav nahk. Eelkõige on kuiv nahk talvine probleem, kuna siis on niiskustase madalam ja kõikjal kasutatakse kütteseadmeid, mis mõjuvad naha niiskusastmele halvasti. Järgnevalt mõned võtted, mille abil kuivale ja ketendavale nahale leevendust tuua.

Vähem vanniskäike

Kuum vesi on üks kuiva naha peamisi põhjustajaid. Kõik, kes armastavad kuumas vannivees liguneda, peaksid meeles pidama, et selle tulemusena kaotab nahk oma loomuliku kaitsekihi. Kuiva nahaga kimpus olevad inimesed ei tohiks kunagi päris kuuma vett kasutada. Talvel on seda reeglit muidugi keerulisem järgida, nii et vannis võib käia näiteks leige veega.

Vähem seepi
Tugevatoimelisi kemikaale täis olevad seebid ei sobi mitte ühelegi nahatüübile. Kasutama peaks hoopis õrnatoimelisi seepe nagu näiteks Dove. Tugevalt lõhnastatud seepe tuleks aga vältida. Ka seebitooted koorivad nahalt seda niisutava õlikihi. Seetõttu ei tohi pesemas käies seebiga liialdada, vaid seda võimalikult vähe kasutada.

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!