Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
Ainar Leppanen SEB

SEB pakub ettevõtetele uut kasvuinvesteeringute rahastust kogumahus kuni 20 miljonit eurot

Selleks, et julgustada kasvuettevõtteid oma ambitsioone ellu viima, kuulutab SEB pank välja uue rahastusprogrammi SEB Baltic Venture Debt kasvufinantseerimise, mis võimaldab ettevõtjatel kaasata rahastust ilma, et selle eest tuleks loovutada osalus oma ettevõttes. Programmi maht Eestis ja Baltikumis on kokku 20 miljonit eurot. SEB pakutava laenu suurus on kuni 2 miljonit eurot ettevõtte kohta, mis üldiselt ei tohiks ületada 30% kogu kaasatud investorkapitalist.

On tavaline, et äriidee algfaasis kasutatakse selle arendamiseks ja ärimudeli väljatöötamiseks oma vahendeid, osaletakse kiirendites, inkubaatorites, appi tulevad äriinglid. Kui hästi läheb, lisanduvad järgmises arenguetapis riskikapitalifondid. Vastutasuks investeeringu ja riski võtmise eest soovib enamik neist saada ettevõttes osalust, lootes kasvule ja tulevikus edukale väljumisele ettevõttest. SEB pakutav lahendus on täiendav võimalus ettevõtjatele, kes omanikustaatust ettevõttes lahjendada ei saa või ei taha, kuid ometi vajab skaleerimiseks raha.

“SEB Baltic Venture Debt on valmis mängu astuma hetkel, mil ettevõttel on olemas sellesse uskuvad investorid, töötav ärimudel, stabiilne toode või teenus, mis on läbinud prototüübi- ja proovifaasi, on tekkinud klientide ring, kes toote või teenuse eest maksavad, ja mis vajab raha edasiseks kasvuks, näiteks välisturgudele laienemiseks, töötajatesse, seadmetesse, muusse varasse, müügimeeskonda, turundusse jne investeerimiseks. Ehkki varajases kasvufaasis olevatesse ettevõtetesse laenamine on tõepoolest seotud suurema riskiga, usume Eesti ja Baltikumi ettevõtjate võimesse jätkusuutlikku kasvu genereerida. SEB lahenduse eesmärk ongi aidata kaasa meie regiooni ambitsioonikate ettevõtete rahvusvahelise läbilöögi ja konkurentsivõime kasvule ning leiame, et aeg sellise lahenduse turule toomiseks on sobiv,” ütles SEB juhatuse liige ja jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

SEB Baltic Venture Debt on kõige sobivam:

  • Ettevõtetele, kes on näidanud, et suudavad kiiresti kasvada, näiteks suurendada käivet vähemalt 30% aastas;
  • Tõenäoliselt on ettevõtte tegevusvaldkond seotud tehnoloogiaga;
  • Ettevõttel on sellesse uskuvad investorid ja nendega on olemas koostöökogemus;
  • Ettevõtte kasvuambitsioon ulatub Eestist kaugemale, sihtides näiteks Euroopa suuremate riikide või USA turge;
  • Ettevõttel on toimiv ärimudel, valmis toode või teenus, mille eest kliendid juba maksavad, ja mis on eelistatavalt turul olnud kauem kui aasta;
  • Ettevõtte käive võiks ulatuda vähemalt 500 000 euroni aastas;
  • Ettevõte vajab edasiseks kasvuks vastastikku vastuvõetavatel tingimustel täiendavat raha, aga ei soovi selle eest loovutada osalust ettevõttes.

“Meie hinnangul on Eestis piisavalt taolise potentsiaaliga ettevõtteid ning nende kasvu toetamine võib tuua käegakatsutavat kasu ka riigi majandusele, nii suurenenud ekspordi, maksude kui ka loodavate kõrgema kvalifikatsiooniga töökohtade näol, “ rääkis Leppänen.

Huvilisi ootame kandideerima, andes sellest teada SEB Baltic Venture Debt haldurile Aleks Korolenkole: venturedebt@seb.ee.

Rohkem infot SEB kodulehelt: SEB Baltic Venture Debt | SEB

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!