Sunday , 24 October 2021
190425 riigiteede hooldeautojuhtide kutsevoistlus erlend staub391

Säreveres võtavad mõõtu riigiteede hooldeautojuhid ja teemeistrid

Transpordiameti eestvedamisel toimuvad homme, 14. oktoobril Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas riigiteede hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsevõistlused.

“Sellel aastal kohtume Säreveres uues formaadis juba kolmandat korda. Vaatamata riigis levivale pandeemiale toimuvad kevadeks planeeritud võistlused hooldeautojuhtidele ja teemeistritele nüüd sügisesel ajal,” rääkis võistluse peakohtunik, Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna Lääne üksuse juhataja Hannes Vaidla. Võistlusjuhendisse on tema sõnul tänavu toodud ka lisavõistlusalad, mis toovad vaheldust ja lisavad pinget.

Võistlusalasid on viis: liiklustest (individuaalne nii autojuhile kui ka teemeistrile), täpsussõit (autojuhile), kombineeritud võistlus (teemeistrile), pimesõit (võistkondlik, osalevad autojuht ja teemeister), viktoriin(võistkondlik, osalevad autojuht ja teemeister).

Kutsevõistlustel selgitatakse välja aasta parimad hooldeautojuht, teemeister ning meeskond. Osalevad võistkonnad enamikest hooldepiirkondadest. Võistluse eesmärk on motiveerida ja innustada valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid ja töötajaid enesetäiendamisele, populariseerida valdkonda ja anda võimalus kogemuste vahetamiseks teede korrashoiu alal.

“On väga tore, et see võistlus on uuesti ellu äratatud ja muutumas traditsiooniliseks. Kuna Järvamaa Kutsehariduskeskus on Eestis ainukene teedeehitaja kutset õpetav ametikool, siis võistluse korraldamine koostöös Transpordiametiga meie õppekohas on igati loogiline,” leidis Järvamaa Kutsehariduskeskuse juhtõpetaja Ivar Kohjus. Sedalaadi kutsevõistluste traditsioon Eestis sai alguse juba 1973.aastal.

Esmakordselt jõuab võistlusplatsil uudistajate ette alles ehitamisjärgus olev teehöövel V-1 – esimene eestlaste projekti järgi ehitatud ja 1948. aastal valminud teehöövel, mida valmistati kokku 122 tükki ning millest tänaseks ei ole säilinud ühtegi. 2020. aastal algatasid Maanteemuuseum, Järvamaa kutsehariduskeskus, Rikitop OÜ ja teenekad teedeveteranid ühistööna originaalosade kogumise ja asusid masinat jooniste järgi taaslooma. Teehöövel valmib täies ilus 2023. aasta kevadel ja hakkab kandma kerenumbrit 123.

„Selle projekti juures köidab tegijaid paljutähenduslik eesmärk – taastada täielikult Eesti teedeehituse märgiline verstapost,“ ütles maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner. V-1 valmimisel lisandub teehöövel tema kinnitusel Eesti Maanteemuuseumi teedemasinate kogusse kui oluline suunanäitaja Eesti masinaehituse ja teedeehituse ajaloos.

Võistluse päevakava:

11.00 – Avamine
11.30 – Liiklustest
12.30–15.30 – Täpsussõit autojuhtidele, pimesõit, kombineeritud võistlus teemeistritele
16.00 – Viktoriin
17.00 – Autasustamine

Võistlust on võimalik jälgida Transpordiameti YouTube’i kanalil: https://youtu.be/_XmkErpEWFo.

Jaga

Vaata ka:

banner g7486ff97c 640

Euroopat ähvardab uus tooraine kriis

Tööstusettevõtted – aga mitte ainult – võitlevad juba kuid ülikiire hinnatõusuga. Nüüd on Euroopas tekkinud …

vaccine g2e5c00c08 640

Eesti meedikud ja teadlased tegid ühispöördumise, mis seab vaktsiinide tõhususe kahtluse alla

Meedikud ja teadlased edastasid ühispöördumise, milles 103 allakirjutatut kinnitasid, et vaktsiinide mõju on lubatust väiksem …

Screenshot 2021 10 24 at 16.21.53

Rabav foto Kaisa Kuusnõmmest

Kaisa ja Raigo Kuusnõmm pesitsevad juba mõnda aega eksootilisel Taimaal ning tundub, et paar ei …

Screenshot 2021 10 24 at 16.10.46

“Tallinna panoraam”: Kuidas saavad haiglad hakkama olukorras, kus koroonapatsientide arv on tõusmas kriitilise piirini

Kõigest lähemalt saates “Tallinna panoraam” täna Duo 4-s kell 18.00! Riigilt saadud lisaraha vaimse tervise …