Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
190425 riigiteede hooldeautojuhtide kutsevoistlus erlend staub391

Säreveres võtavad mõõtu riigiteede hooldeautojuhid ja teemeistrid

Transpordiameti eestvedamisel toimuvad homme, 14. oktoobril Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas riigiteede hooldeautojuhtide ja teemeistrite kutsevõistlused.

“Sellel aastal kohtume Säreveres uues formaadis juba kolmandat korda. Vaatamata riigis levivale pandeemiale toimuvad kevadeks planeeritud võistlused hooldeautojuhtidele ja teemeistritele nüüd sügisesel ajal,” rääkis võistluse peakohtunik, Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna Lääne üksuse juhataja Hannes Vaidla. Võistlusjuhendisse on tema sõnul tänavu toodud ka lisavõistlusalad, mis toovad vaheldust ja lisavad pinget.

Võistlusalasid on viis: liiklustest (individuaalne nii autojuhile kui ka teemeistrile), täpsussõit (autojuhile), kombineeritud võistlus (teemeistrile), pimesõit (võistkondlik, osalevad autojuht ja teemeister), viktoriin(võistkondlik, osalevad autojuht ja teemeister).

Kutsevõistlustel selgitatakse välja aasta parimad hooldeautojuht, teemeister ning meeskond. Osalevad võistkonnad enamikest hooldepiirkondadest. Võistluse eesmärk on motiveerida ja innustada valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid ja töötajaid enesetäiendamisele, populariseerida valdkonda ja anda võimalus kogemuste vahetamiseks teede korrashoiu alal.

“On väga tore, et see võistlus on uuesti ellu äratatud ja muutumas traditsiooniliseks. Kuna Järvamaa Kutsehariduskeskus on Eestis ainukene teedeehitaja kutset õpetav ametikool, siis võistluse korraldamine koostöös Transpordiametiga meie õppekohas on igati loogiline,” leidis Järvamaa Kutsehariduskeskuse juhtõpetaja Ivar Kohjus. Sedalaadi kutsevõistluste traditsioon Eestis sai alguse juba 1973.aastal.

Esmakordselt jõuab võistlusplatsil uudistajate ette alles ehitamisjärgus olev teehöövel V-1 – esimene eestlaste projekti järgi ehitatud ja 1948. aastal valminud teehöövel, mida valmistati kokku 122 tükki ning millest tänaseks ei ole säilinud ühtegi. 2020. aastal algatasid Maanteemuuseum, Järvamaa kutsehariduskeskus, Rikitop OÜ ja teenekad teedeveteranid ühistööna originaalosade kogumise ja asusid masinat jooniste järgi taaslooma. Teehöövel valmib täies ilus 2023. aasta kevadel ja hakkab kandma kerenumbrit 123.

„Selle projekti juures köidab tegijaid paljutähenduslik eesmärk – taastada täielikult Eesti teedeehituse märgiline verstapost,“ ütles maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner. V-1 valmimisel lisandub teehöövel tema kinnitusel Eesti Maanteemuuseumi teedemasinate kogusse kui oluline suunanäitaja Eesti masinaehituse ja teedeehituse ajaloos.

Võistluse päevakava:

11.00 – Avamine
11.30 – Liiklustest
12.30–15.30 – Täpsussõit autojuhtidele, pimesõit, kombineeritud võistlus teemeistritele
16.00 – Viktoriin
17.00 – Autasustamine

Võistlust on võimalik jälgida Transpordiameti YouTube’i kanalil: https://youtu.be/_XmkErpEWFo.

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!