Wednesday , 1 December 2021
pass

Said tõhustusdoosi? Vaata üle oma vaktsineerimistõend!

OVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi on saanud enam kui 100 000 inimest. Kõigil lisadoosi saanutel tuleks üle vaadata ka oma vaktsineerimistõendi kehtivus. Lühidalt öeldes on igal juhul vaja luua uus tõend, aga sõltuvalt sellest, kus hakkate tõendit kasutama, on vaja arvestada mõningate nüanssidega.

 • KUI TÕHUSTUSDOOS OLI SINU TEINE VAKTSIINIDOOSVajalik on luua uus tõend! Uue tõendi saad luua kohe pärast vaktsineerimist kui meditsiinitöötaja on vaktsineerimise andmed sisse kandnud. Tõendil on vaktsineerimise arvuks märgitud kaks doosi kahest.

  Kasutamine Eestis:
  Olenevalt vaktsiinist saad uut tõendit kasutama hakata Pfizeri BioNTechi vaktsiini Comirnaty puhul 7 või Moderna vaktsiini Spikevaxi puhul 14 päeva pärast vaktsiinisüsti saamist. Selle ajani kasuta oma vana tõendit!

  Kasutamine välismaal*:

  Kui oled reisile minemas vahetult pärast lisadoosi saamist, soovitame reisile minnes kaasa võtta oma vana (üks doos ühest) ja uue (kaks doosi kahest) vaktsineerimistõendi, sest olenevalt riigist rakendub maksimaalse kaitse ootamise periood kuni 14 päeva. Vana tõend uue loomisel kehtivust ei kaota.

  Enne reisile minekut veendu oma tõendi vastavuses siht- ja transiitriikide nõuetele kasutades selleks Eesti kontrollirakendust. Seal saad pärast esmakordset tõendi kontrollimist veenduda oma tõendi vastavuses ka teiste riikide nõuetele.

  Enne reisile minekut vaata, et riiki sisenemiseks poleks täiendavaid piiranguid, seda saad teha lehtedel https://reisitargalt.vm.ee/ ja https://reopen.europa.eu/e

 • KUI TÕHUSTUSDOOS OLI SINU KOLMAS VAKTSIINIDOOSVajalik on luua uus tõend! Uue tõendi saad luua kohe pärast vaktsineerimist kui meditsiinitöötaja on vaktsineerimise andmed sisse kandnud.

  Tõendil on vaktsineerimise arvuks märgitud kolm doosi kolmest.

  Kasutamine Eestis:

  Eestis saad tõendit kasutama hakata kohe samal päeval.

  Kui siseriiklikult tõendi kasutamisel tekib mõni probleem, näiteks kohvikusse minnes tuleb oranž veakood, palu kontrollijal kasutada Eesti kontrollirakendust (kontroll.digilugu.ee).
  Kasutamine välismaal*:

  Soovitame reisile minnes kaasa võtta oma vana (kaks doosi kahest) ja uue (kolm doosi kolmest) vaktsineerimistõendi, sest olenevalt riigist võib pärast kolmandat doosi rakenduda maksimaalse kaitse ootamise periood kuni 14 päeva. Vana tõend uue loomisel kehtivust ei kaota.

  Enne reisile minekut veendu oma tõendi vastavuses sihtriigi nõuetele kasutades selleks Eesti kontrollirakendust kontroll.digilugu.ee.

  *Enne reisile minekut vaata, et riiki sisenemiseks poleks täiendavaid piiranguid.

 

Allikas: TEHIK

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …