AstraZeneca

Rootsi peatas AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamise.

Rootsi peatas vaktsineerimised AstraZeneca koroonavaktsiiniga. Mitmed riigid on AstraZeneca kasutamise peatanud, aga Soome mitte.

Loe ka:  Holland peatas samuti AstraZeneca koroonaviiruse vaktsiini kasutamise ja Eesti soovib neid vaktsiine endale.

 

 

Euroopa ravimiamet EMA korraldab neljapäeval, 18. märtsil erakorralise koosoleku, et arutada AstraZeneca koroonavaktsiini ohutust. EMA on otsustanud, et enne seda võib vaktsiini kasutada.

Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell ütles AstraZeneca vaktsiini kasutamise peatamist kommenteerides, et ohud selle vaktsiiniga on tõsisemad kui tromboos. Otsus on ettevaatusabinõu, vahendab SVT.

 

Tegemist on mitmete juhtumitega, mis on tõsisemad kui tromboos. Esimene teave nende vereringehäirete kohta saabus reedel. Osal inimestest on tekkinud tromboosid üle terve keha, osal aga nahaverejooksud.

Rootsi tearviseamet Folkhälsomyndigheten teatas eile teisipäeval, et lisaks tromboosile on vaktsiiniga kaasnenud kõrvamõjudeks olnud trombotsütopeenia ehk vereliistakute liiga vähene hulk. Rootsis pole selliseid juhtumeid veel esinenud.

Paljud riigid jätkavad AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamist nagu Suurbritannia. Briti võimude info kohaselt on antud riigis 11 miljonit vaktsiinidoosi ja mingeid probleeme pole olnud.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

3 Sodiaagimärki, kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma (Heas Või Halvas) teisipäeval 21.05.2024

1. Kaksikud (21. mai – 20. juuni) Kaksikud seisavad silmitsi oluliste tõdede ja otsustega oma

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline