Tuesday , 30 November 2021
Pfizeri ja BioNTechi koroonavaktsiin scaled
(FILES) Illustration file photo taken on November 23, 2020 showing a bottle reading "Vaccine COVID-19" and a syringe next to the Pfizer and BioNtech logos. - Mexico could receive the first vaccines against COVID-19 developed by Pfizer and BioNTech in December if the processes for their approval are accomplished in the estimated time, announced on November 24, 2020 Mexican Minister of Foreign Affairs Marcelo Ebrard. (Photo by JOEL SAGET / AFP)

Rootsi arstide avalik pöördumine: peatagem vaktsineerimine, Pfizer tegeleb teaduspettusega!

Avaldame Telegram.ee artiklit

16 Rootsi arsti ja teadlast tegid 5. novembril ettepaneku riigis vaktsineerimine kõigis vanusegruppides katkestada, sest ilmsiks on tulnud laiaulatuslik Pfizeri poolne võltsing ehk koroonavaktsiini uuringute kriitiliste andmete varjamine. Eriti on arstid mures laste pärast, nimetades olukorda “teaduspettuseks”.

Novembri alguses paljastas mainekas British Medical Journal (BMJ), et üks Pfizeri alltöövõtjatest korraldas eelmisel sügisel Pfizeri koroonavaktsiini III faasi (kolmandas faasis püütakse tavaliselt välja selgitada ravimi kasu–kahju suhe – toim.) pöördeliste uuringute käigus suure tõenäosusega ulatusliku ja süstemaatilise uurimispettuse. Paljastus põhineb peamiselt vilepuhuja Brook Jacksoni poolt esitatud materjalidel, kes oli ise Texase piirkonnajuht uurimisfirmas Ventavia Research Group, mis sel ajal tegeles Pfizeri vaktsiiniuuringutega.

Jackson oli koolitatud kliiniliste uuringute audiitor, kes töötas varem operatsioonide direktorina ja tuli Ventaviasse enam kui 15-aastase kliiniliste uuringute koordineerimise ja juhtimise kogemusega.

Ta ütleb muu hulgas, et ettevõte võltsis süstemaatiliselt andmeid, kasutas ebapiisava väljaõppega vaktsineerijaid, säilitas vaktsiine valel temperatuuril, kasutas ebaõnnestunult pimendamise meetodit ning oli erakordselt aeglane teatatud kõrvalmõjude jälgimisel ja analüüsimisel. Kvaliteedikontrolli läbi viinud töötajad olid leitud probleemide hulgast rabatud.

Jacksoni teavitas puudustest ja ebakorrapärasustest Ventaviat korduvalt, kuid teda ei võetud kuulda. Järgmiseks saatis ta kaebuse USA toidu- ja ravimiametile (FDA), et uurida, mis toimub, kuid ta vallandati samal päeval.
Tema ütlusi toetavad suur hulk sisedokumente, fotosid, helisalvestisi ja e-kirju, mille ta BMJ-le saatis, mitmed teised Ventavia töötajad annavad olukorrast sama pildi nagu tema. Muuhulgas märgitakse artiklis, et FDA ei vaevunud kunagi uuringuid kontrollima, kuna asutusel on kliiniliste uuringute korrektseks ülevaatamiseks liiga vähe ressursse.Antud paljastus on pannud sõna võtma ka Rootsi arste ja teadlaseid, kellest 16 nõuavad

Loe edasi SIIT
Allikas: Telegram.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g829362110 640

30.11 Ööpäevaga tuvastati 724 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

30. novembri hommikuse seisuga on haiglas 296 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 244 vajab haiglaravi raskeloomulise …

Synlab

OLULINE: Synlabi kasum kasvas tänu koroonatestimistele 539 protsenti.

Synlab on olnud koroonatestimises esinumber, kes on võitnud eelmisel aastal korduvalt ka riigihankeid. Ettevõtte kasum …

GettyImages 1288307414

Maailma Arstide Liidu juht: Koroona pandeemiast päästab ainult üldine kohustuslik vaktsineerimine KÕIGILE!

Maailma Arstide Liidu eesistuja Frank Ulrich Montgomery sõnas uuest viirusetüvest rääkides, et järgnevate viirustüvede vältimiseks …

polvahaigla

Maakonnahaiglad Haapsalus, Paides, Jõgeval ja Põlvas võivad tulevikus senisel kujul kaduda.

Rahvastiku vananemine ja koondumine Tallinna ning Tartusse sunnib üle vaatama ka senist haiglavõrku. Nii on …