Thursday , 2 December 2021
covid scaled

Euroopas on täheldatud kiiremini leviva delta+ variandi osakaalu tõusu

Haiglaravi vajadusest kõneldes leidis Lutsar, et kui eelmise laine ajal vajas haiglaravi 5–7 protsenti koroonaviirusega nakatunutest, siis nüüd on see langenud 3–4 protsendi peale. Lutsari hinnangul saab seda selgitada vaktsineerimisega.

Samas tõi Lutsar välja, et varem pole olnud nii palju haiglasiseseid nakatumisi.

Kuigi Euroopas levib üldiselt koroona viiruse delta variant, on Lutsari sõnul Ühendkuningriikides, Poolas ja Hollandis täheldatud delta+ variandi osakaalu tõusu nakatumisnäitajates, mis võib põhjustada ka viiruse kiiremat levikut.

“Jah, on näidatud, et ta levib 15–18 protsenti kiiremini, kui delta viirus ise,” sõnas Lutsar.
Eestis aga delta+ tüve levikut Lutsari sõnul täheldatud ei ole: “Nädalast nädalasse me leiamegi ainult delta varianti, tükk aega ei ole midagi muud leidnud. Ühtegi, mis ei oleks enam delta varianti alaliik, mis võtaks kogu delta variandi üle, ka silmapiiril praegu ei paista.”

Lutsar leidis, et haiglaravi vajavate patsientide arv on küll stabiliseerunud, kuid kriitiline olukord ei ole kaugeltki möödas. Seetõttu ei saa hakata rääkima ka piirangute leevendamisest.

“Ikkagi esmased vaktsineerimised on need, mis selle olukorra lõplikult ära otsustavad,” rõhutas Lutsar veel kord vaktsineerimise vajalikkust.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

laps

Irja Lutsar: Eestis saab aasta lõpus vaktsineerida COVID-19 vastus 5-11.a lapsi. Ja igal juhul tuleb lapsi vaktsineerida.

„Uuringud on kinnitanud, et COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõhus nii nakatumiste kui haigestumiste, eriti raskete …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

covid 19 g829362110 640

01.12 Ööpäevaga tuvastati 588 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

1. detsembri hommikuse seisuga on haiglas 275 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 225 vajab haiglaravi raskeloomulise …