Uudised

Romude eest saab praegu tipphinda, soodne on viia oma seisev auto vanarauda

Igal aastal viiakse Tallinnast ära umbes pool tuhat autoromu ja lisaks veel paarsada niinimetatud uinunud autot. See ei tähenda aga, et probleem parkimise ja parkimiskohtadega oleks lahenenud. Ikka on veel hulganisti nii romusid kui lihtsalt seisvaid sõidukeid.

Mupo saab iga pea iga päev kõnesid autode kohta, mis on majade juures seisma jäänud. Tihtipeale pole nendega midagi peale hakata, sest masin on väliselt korras.

“See on nüüd ikkagi romuauto. Kuigi ta on komplektne, aga tal on uksed ja aken on avatud,” selgitas Munitsipaalpolitsei ameti Mustamäe tugipunkti vaneminspektor Pilvi Mets ühe maja parklas oleva BMW kohta, “Saime teada, kellele see auto kuulub. Inimese telefoninumber on meil olemas, aga kahjuks me temaga ühendust ei saanud.„

Kui romu on võimalik kas omaniku abiga või ilma temata minema vedada, siis mõne seisva autoga pole võimalik midagi ette võtta.

“Auto seisis varasemalt seal maja ees, kuid nüüd on haljasalal,“ lausus Mets. „Omanik on trahvi saanud, aga kui sõiduk on üks kord trahvi saanud ja pole liikunud, siis me teist korda trahvida ei saa.”

Viimasel ajal on siiski lootust seisvatest masinatest lahti saada. Autoromude ja vanametalli hinnad on kerkinud üha ülespoole. 2020 kevadel oli metalli hind 120 eurot tonn, järgmisel aastal oli tonni hind 260 eurot ja tänavu on see 360 eurot.

“Täna oleme tegelikult jõudnud juba 400 euro juurde tonni kohta. Vanametalli hind on täna teinud sellise rekordi, mida me ei ole mitte kunagi varem saanud oma klientidele pakkuda,” sõnas Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa. “Praegu tundub, et musta vanametalli hind hakkab tasapisi tipust allapoole ronima. Oleme teinud väikseid korrektsioone hinnakirjades – paarkümmend eurot tonni kohta.”

Nii saab ka Mustamäe inspektor reidi lõpus tõdeda, et mõnigi pikalt seisnud masin on kadunud.

“Vilde tee 68 oli kaks autot oli ära viidud ning ainult üks jäänud,” tõdes Mets.

Praegu oleks paras aeg oma liikumatu autoga midagi ette võtta. Isegi kui pole tahtmist või võimalust ise vedada, siis tuleks mupole volitus teha ja auto viiakse tülinata minema. Tõsi, sel juhul pole ka raha loota.

Jaga
Back to top button