Sunday , 24 October 2021
Screenshot 2021 10 07 at 16.47.17

Riiklik internetigümnaasium Eestisse!

Alatalu pidas praeguses Saksa arengus oluliseks võimu killustumist. Senised mõlemad stagneerunud juhtparteid peavad võimu jagama mitmete väiksematega. “Koalitsiooniläbirääkimised kestavad seal veel kuid ja Saksa interregnumi aega jääb ka näiteks maailma kliimatippkohtumine,” kirjeldas Alatalu seisu, kus Saksamaa traditsiooniline juhtroll Euroopas jääb veel mõneks ajaks pärsituks.

Rääkides Inglismaa tanklatest otsa lõppenud bensiinist, pidas Alatalu võimalikuks, et tegu on Briti suurettevõtjate viisiga näitlikustada ühiskonnale  tööjõu vabast liikumisest loobumise mõju. “Suurettevõtjad kasutavad oma käes olevaid hoobasid poliitika mõjutamiseks nii Ameerikas kui meil Eestis ja Brexiti vastu olnud Briti suurettevõtjad pole siin kuidagi erandiks,” lisas Alatalu.

Moskva e-valimiste kajastusest rääkides ütles Alaküla, et Postimehe karikatuurist puhkenud skandaal kinnitas, et Eestis pole e-valimiste teemal vaba arutelu endiselt võimalik. “On tähelepanuväärne, et meie e-valimiste toetusargumendid kattuvad täielikult Vene võimupartei omadega ning Vene opositsioon kordab kunagist Keskerakonna ja EKRE retoorikat,” ütles Alaküla.

Alaküla ja Alatalu tegid ka ettepaneku pandeemia kogemustele tuginedes asuda looma Eesti riiklikku internetigümnaasiumi. See oleks Eesti parimate õpetajate pakutav hariduspakett nii Eestis kui välismaal viibivatele eestlastele.  See oleks kättesaadav igaühele, igal pool, igal ajal.

“Ligi kolmandikul õppuritel annab distantsõpe tavakooliga võrreldes paremaid tulemusi. Miks me siis ei paku seda neile seda võimalust ka pärast pandeemiat, ” küsis Alaküla, kes leidis, et riigigümnaasiumitele uute majade ehitamise asemel oleks otstarbekam investeerida hariduse veebi kaudu saadavasse sisusse, nii nagu seda on paljud maailma riigid juba teinud.

Alatalu meelest on sellise haridusuuenduse algatamiseks vajalik siiski senise stagneerunud võimkonna uuendamine.

 

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 24 at 13.47.12

Meeleavaldus sundis EKRE poliitiku erakonnast lahkuma

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE)  liige, vandeadvokaat Urmas Simon teatas pühapäeval sotsiaalmeedias, et lahkus erakonnast, kirjutab …

Screenshot 2021 10 24 at 13.41.58

Toidukohad koguvad haiglapersonalile kohvi ja šokolaadi

Tallinnas Vabaduse väljakul laupäeval toimunud meeleavalduselt sai alguse aktsioon, kui Facebooki grupis kogutud 500 euro …

Screenshot 2021 10 24 at 13.38.01

Kaamos: energiasäästlikkust peaks nägema keskkonnahoiuna

Kaamos Energy tegevjuhi Mihkel Looritsa sõnul ei peaks energiasäästlikkust nägema vaid kulude minimaliseerimisena, aga ka …

Screenshot 2021 10 24 at 13.30.13

Bekkeri laevatehas mõjutas sajandi vältel Põhja-Tallinna elurütmi

Bekkeri laevatehas oli üks 20.sajandi algul Tallinna rajatud suurettevõtteid, mis väga tugevasti on mõjutanud linna …