Monday , 18 October 2021
drop of water g6390eaf4c 640

6 põhjust, miks tuleb juua piisavalt vett

Vesi või veepuudus võib aju mõjutada. Isegi kerge dehüdratsioon võib meeleolu ja toimimist häirida, eriti väikelastel ja vanematel inimestel. Dehüdratsioon võib mõjutada keskendumisvõimet, tähelepanelikkust ja lühiajalist mälu ning põhjustada väsimust.

Vesi parandab füüsilist jõudlust. Kui inimene higistab treeningu ajal, siis kaotab ta suure osa vedelikust ning võib tekkida dehüdratsioon. See võib muuta füüsilist jõudlust ja vastupidavust, põhjustades kurnatust ja võimetust oma kehatemperatuuri reguleerida.

Vesi hoiab neerud tervena. Neerud kontrollivad vee tasakaalu ja vererõhku ning aitavad väljutada kehast jäätmeid. Rohkem vett juues toetate normaalset neerufunktsiooni, mis suurendab neerude kaudu väljuva uriini kogust ja eemaldab kehast toksiine. Vee tarbimise suurendamine aitab vältida ka mineraalide kogunemist, mis võivad põhjustada neerukive.

Vesi aitab ära hoida peavalu. Peavalu võib olla tingitud sellest, et inimene on dehüdreeritud. Kuigi see pole tõestatud teooria, on dehüdratsioonil teatud kõrvaltoimed, näiteks ärrituvus või keskendumisvõimetus.

Vesi hoiab kehas asjad liikumas. Vesi on seedimiseks väga vajalik – see hoiab ära kõhukinnisuse ja hoiab soolestiku liikumises, aidates töödelda lahustuvaid kiudaineid ja rasva. Samuti aitab hüdreeritud olek kehast väljutada toksiine, mis võivad põletikku ja ärritust põhjustades kahjustada soolestikku. Rohkle vee joomine võib aidata kaasa ka kaalulangusele.

Vesi parandab jume. Tervise -ja iluajakirjad räägivad alati niisutavatest kreemidest justkui väravast maailma ilusama ja puhtama nahani. Nahk sisaldab umbes 30% vett, mis aitab kaasa selle elastusele.

 

Jaga

Vaata ka:

chair g0cb1b624b 640

Sotsiaalkomisjon toetas hambaravi hüvitist saavate isikute ringi laiendamist

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis esimesele lugemisele eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate …

covid 19 gc19f1c91c 640

18.10 Ööpäevaga tuvastati 821 uut covid-19 haiget, suri 3 inimest

18. oktoobri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 309 inimest, kellest on vaktsineerimata 213 …

vaktsiin

Meil pole vaja nakatunuid täis koole ja ummistunud haiglaid – MINGE VAKTSINEERIMA!

“Pole võimalik vältida korraga vaktsineerimist ja viirust,” ütleb viroloogiaprofessor Andres Merits. Juba 117 Tallinna klassis …

haigla

Enamik Läti haiglaid peatab koroonakriisi tõttu alates esmaspäevast (18.10) plaanilise ravi

Enamik Läti haiglaid peatab koroonakriisi tõttu alates esmaspäevast plaanilise ravi, et saada Covid-19 patsientidele juurde …