Tuesday , 28 September 2021
pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Riik toetab turismi ja jaekaubanduse ettevõtjaid 8,9 miljoni euroga

“Kevadiste piirangute tingimustes läks jaekaubandusel oodatust paremini ja seega oleme täna olukorras, kus mais ja juunis antud turismisektori ja jaekaubandusettevõtete kriisitoetuste vahendid on osaliselt kasutamata. Samas on sektoreid ja ettevõtjaid, kes vajavad endiselt tuge pandeemia tagajärgedega toime tulekuks ning seda on võimalik viimase kriisimeetme nõudeid kohendades teha,” sõnas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.

Riik jagab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS)  ja Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) kaudu valitsuse otsusega kinnitatud täiendavat kriisitoetust turismi- ja jaekaubandusettevõtetele. Suve alguses antud märtsi kuni maikuu piirangute eest antud toetuse kogumaht oli 45,5 miljonit eurot, mille jäägi 8,9 miljoni euro arvelt toetatakse täiendavalt varem toetust saanud ettevõtteid ning lisandub ka uus toetus uutele piirangute ajal tegevust alustanud ettevõtetele.
Majanduse seis on hea

“Kuigi üldiselt on täna Eesti majanduse seis hea ja tarbimine üha kasvab, siis nakatumisnäitajad on taas tõusuteel. Ühiskonna ja ettevõtluse avatuna hoidmiseks on kõige tähtsam tempokalt vaktsineerida,“ rääkis Sutt.

Ministri sõnul otsustas valitsus ettevõtjaid esindavate liitude ettepanekuid arvesse võttes  jaotada kriisimeetmete jäägi viiele tegevusele.

Täiendav toetus kogumahus ca 670 000 eurot määratakse eelnevalt juba toetust saanud 48 Terviseameti registri alusel ujulat, veekeskust või basseini valdavatele majutuse ja SPA sihtgrupi ettevõttele ning selleks eraldi taotlust esitama ei pea, väljamakse tehakse augustis. Lisatoetuse saavad ettevõtted seitsme kalendripäeva ulatuses veebruari eest, kuna neile kehtestati piirangud sulgemise näol varem kui teistele sektoritele.

Täiendav toetus antakse ka kevadel toetust saanud 148 turismiettevõttele, kes olid deklareerinud rohkem tööjõumakse kui toetuse andmise ajaks tasunud. Täiendav toetus on ligikaudu 973 000 eurot ning eraldi taotlust selleks esitada ei tule, väljamakse tehakse augustis.

Samuti saavad lisatoetust 700 000 eurot Riigi Tugiteenuste Keskuse kaudu toetatud elamuskeskused, kelle toetust vähendati proportsionaalselt eelarve piiratuse tõttu. Ka selle lisatoetuste saamiseks taotlust esitama ei pea, väljamakse tehakse augustis.
Piirangute ajal alustanud ettevõtjad

Uue sihtgrupina saavad toetust taotleda uued piirangute ajal tegevust alustanud käibemaksukohustuslasest majutusettevõtjad, spaad, veekeskused, toitlustusettevõtjad, reisiettevõtjad, nõupidamiste ja messide korraldajad, sõitjate muud maismaavedu teostavad ettevõtjad ja jaekaubanduse ettevõtjad, kelle esmane käibe deklareerimise aeg Maksu- ja Tolliametile on 2020. aastal või hiljem. Kokku ligikaudu 300 000 euro ulatuses makstava toetuse saamiseks avab EAS taotlusvooru 17. augustil ja taotlusi saab esitada kuni 25. augustini. Taotlusvooru otsused teeb EAS septembri lõpuks.

Ülejäänud osa toetuste jäägist ehk ligi 6 miljonit eurot saavad kevadel EASist toetust saanud turismiettevõtted, kelle toetusi vähendati eelarve piiratuse tõttu erinevates sihtgruppides ligikaudu poole võrra. Täiendava toetuse saamiseks ettevõtted uut taotlust esitama ei pea, väljamakse tehakse septembri lõpuks.

Rohkem infot EASi rakendatavate toetuste kohta leiab EASi veebis.

Jaga

Vaata ka:

vaktsiin

Ravimiamet: loosimistega laste vaktsineerima meelitamise kampaaniad olid küll seadusevastased, aga me ei pea otstarbekaks väärteomenetlusi algatada

Vahendame Objektiiv.ee artiklit Ravimiamet teatas eile vastuseks SAPTK poolt rohkem kui kuu aja eest esitatud …

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …