0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
SisuturundusVastused kõige populaarsematele Bolt Drive’i küsimustele

Vastused kõige populaarsematele Bolt Drive’i küsimustele

Bolt Drive on soodne ja mugav autojagamisteenus, mis on saadaval ööpäevaringselt.

Selles artiklis anname vastused kõige populaarsematele küsimustele, mida meie klienditugi on Bolt Drive’i kasutajatelt kokku kogunud. Loodame, et need vastused muudavad Bolt Drive’i kasutuskogemuse veelgi sujuvamaks!

Kütusetase on madal. Mida teha?

Igas sõidukis on kütusekaart, mida saab kasutada Circle K tanklates, et sa ei peaks kütuse eest omast taskust maksma. Kütusekaardi leiad kas kindalaekast või päikesesirmi vahelt. Kui kaarti seal ei ole, kontrolli, kas see võib olla topsihoidikus.

Mõnel harval juhul ei pruugi kütusekaarti sõidukis olla. Teistel juhtudel võib olla päevalimiit ületatud ja kaarti ei saa kasutada.

Sellisel juhul on kaks võimalikku lahendust.
 • Saad kütuse eest ise maksta, teha kviitungist pildi ja saata selle rakenduse kaudu meie klienditoele. Summa hüvitatakse täies ulatuses 14 tööpäeva jooksul.
 • Teine võimalus on sõidukit vahetada. Ava rakendus ja leia lähedusest teine auto. Kui otsustad kasutada seda võimalust, oleksime tänulikud, kui võtaksid ühendust meie klienditoega ja annaksid teada, et kütusekaart on autost puudu.

Minu renditud auto oli kahjustatud. Mida peaksin tegema?

Kuigi anname endast parima, et meie sõidukid oleksid parimas seisus, mõistame, et sõites tekib aeg-ajalt ikka mõlke ja kriime.

Kahjustused, millest oleme teadlikud, on tähistatud rohelise kleebisega.

Kui märkad kahjustusi, mille juures pole rohelist kleebist, palun teavita sellest meie klienditeenindust.

Selleks tee järgmist.

 • Ava Bolti rakendus.
 • Klõpsa paremas ülanurgas nupul “Abi”.
 • Vali “Muu” ja “Bolt Drive”.
 • Leia artikkel nimega „Broneeritud auto on kahjustatud või halvas seisukorras“ ja vali „Ei“.
 • Nii saad meiega vestlust alustada!

Vabandame, kui sõiduk, mida soovisid rentida, on halvas seisukorras ja seda ei saa kasutada. Kui võimalik, rendi läheduses olev teine auto, telli Bolti auto või hüppa tõuksile.

Kuhu võib Bolt Drive rendiauto parkida?

Bolt Drive’i sõiduki saab parkida tasuta Ühisteenuste ja linna avalike parkimisalade mis tahes tasulisse tsooni. Eraparkla kasutamise korral pead selle eest ise maksma. Kui jätad auto parkimistasu maksmata, võidakse autole määrata parkimistrahv, mille eest pead ise tasuma.

Sõidu ajal lühipeatuse tegemiseks võid parkida auto endale sobivasse seadusega ettenähtud kohta. Võid kasutada ka eraparklaid või kaubanduskeskuste parklaid, kuid sel juhul pead parkimistasu ise maksma.

Järgi alati parkimiseeskirju ja veendu, et sõiduk ei takistaks liiklust ega häiriks jalakäijaid.

Kas sõiduk on kindlustatud?

Kõik Bolt Drive’i autod on kindlustatud kohustusliku kolmanda osapoole vastutuskindlustuse ja kaskokindlustusega.

Kui satud autoõnnetusse ja see polnud sinu süü, katab kindlustus tekkinud kahjud. Sul tuleb vaid täita autoõnnetuse aruanne, mille leiad kindalaekast, teha auto kahjustustest pildid ja need rakendusesisese toe kaudu need meile saata.

Kui õnnetuses oled süüdi sina, on sinu rahalise vastutuse ülemmäär 500 €.

Sündmuskohalt lahkumise, kahjude varjamise või vastutuse vältimise korral määratakse 300 € suurune trahv ja sul tuleb kõik sõidukikahjud täies ulatuses ise kinni maksta.

Palume sul teatada kõigist autole tekkinud kahjustustest. Kuid mis kõige olulisem, sõida ohutult!

Kas ma võin Bolt Drive’i kasutamise ajal trahvi saada?

Lühidalt öeldes, jah. Täpselt nagu isikliku autoga sõitmisel, võid kehtivate liikluseeskirjade rikkumise korral trahvi saada. Kiiruse ületamine, ohtlik sõidustiil või sõiduki juhtimine alkoholi või muude ainete mõju all on seadusega keelatud.

Nende eeskirjade rikkujaid ootab ees suur trahv ja võimalik juhilubadest ilmajäämine. Boltis kehtib joobes juhtimise suhtes nulltolerants. Seaduserikkujatele määratakse 2000 € suurune trahv ja kasutaja vastutab kõigi sõidukikahjude eest.

Olenevalt juhtumi raskusastmest võidakse trahv määrata ka kriimude ja mõlkide korral. Raskematel juhtudel, kui auto ei ole enam sõidukõlbulik, võetakse sinult kahjutasu, mille ülemmäär on 500 €. Sõida ettevaatlikult ja vastutustundlikult!

Muud juhtumid, mille korral võime nõuda sinult kahjude hüvitamist, on loetletud selles artiklis.
Kui palju teenus maksab?

Bolt Drive on soodne ja mugav autojagamisteenus. Hinnad algavad kõigest 0,07 € minutis. Lõplik hind oleneb sõiduajast ja läbitud vahemaast ning ka sõiduki mudelist.

Pikaajalise rendi korral pakume tunni- ja päevahindu. Hinnad olenevad sõiduki mudelist ja neid saad vaadata rakenduses sõidukikaardilt.

 1. Ava rakendus.
 2. Klõpsa kaardil sõiduki ikoonil.
 3. Hindade nägemiseks keri sõidukikaarti alla.

Kui lõplik hind on alla 1,50 €, võetakse sinult ikkagi see summa, kuna see on miinimumtasu. Sõitu alustades kuvatakse kohe miinimumtasu.

Kuidas juhiluba kinnitada?

Kinnitamine toimub otse rakenduses ja selleks kulub tavaliselt paar minutit. Pärast juhiloa pildi üleslaadimist ja dokumendi kinnitamist saad kohe Bolt Drive’i kasutama hakata.

Kui sul tekib kinnitamisega probleeme, võib sel olla mitu põhjust.

 • Dokument on kaardivormingus. Kui proovid üles laadida paberkandjal dokumenti, ei võta süsteem seda vastu.
 • Sinu B-kategooria juhiluba ei ole Eestis kehtiv.
 • Dokument on aegunud või kehtetu.
 • Üleslaaditud foto kvaliteet ei olnud rahuldav. Veendu, et oleksid kinnitamise ajal hästi valgustatud kohas ning tehtud pildid ei oleks udused ega kärbitud.

Unustasin midagi autosse, kuidas selle tagasi saan?

Kui avastad vahetult pärast sõitu, et unustasid midagi autosse, ava rakendus ja vaata, kas auto on sama koha peal alles. Kui on alles, broneeri auto ja mine mahajäänud esemele järele.

Kui keegi on juba auto rentinud, võta ühendust meie klienditeenindusega ja esita võimalikult palju andmeid, et saaksime sõiduki kiiresti leida ja aidata sul eseme kätte saada.

Pane tähele, et Bolt ei vastuta kaotatud asjade eest. Enne autost väljumist kontrolli tagaistet ja pakiruumi ning veendu, et midagi ei jääks maha. Kui kasutasid enda USB-seadet, võta see pärast sõidu lõpetamist kaasa.

Kuidas klienditeenindusega ühendust saada?

Kui sul esineb teenuse kasutamisel probleeme, saad olenevalt oma sõidu olekust meie klienditeenindusega mitmel viisil ühendust võtta.

Võid klienditeenindusele igal ajal meili saata. Palun esita meile võimalikult palju teavet, et saaksime sind ilma lisaküsimusi esitamata kiiremini aidata.

Näiteks kui unustasid midagi autosse, kirjelda seda eset ning anna teada auto rentimise kuupäev, kellaaeg ning auto mudel. Kahjuks ei ole see teave rakenduses nähtav, kuid leiad kõik üksikasjad sinu meilile saadetud kviitungist.

Rakenduse kaudu on samuti võimalik igal ajal abi saada. Päringut saab esitada järgmiselt.

 1. Ava Bolti rakendus.
 2. klõpsa paremas ülanurgas nupul “Abi”.
 3. Vali probleem ja loe artiklit.

Ka sealt võid vastuse saada! Kui sul on endiselt küsimusi, klõpsa ekraani allosas valikul „Ei“ ja vali “Vestle meiega”.

Helistamisvõimalus on rakenduses saadaval ainult aktiivse sõidu ajal. Kui vajad kiirelt abi, klõpsa paremas ülanurgas nupul “Abi” ja seejärel vali “Helista toele”.

Kas oled sõiduks valmis?

Loodame, et said sellest artiklist vastused enamikule küsimustele! Kui oled sõiduks valmis, laadi alla Bolti rakendus ja naudi meie soodsat, mugavat ja paindlikku autojagamisteenust!

Veel artikleid