Erakorralised uudised
Pfizeri ja BioNTechi koroonavaktsiin

Riik ei tea, kes on saanud COVID-19 vaktsiini. Süsti saanud peavad neile seda ise tõendama

Ametlikult vabastab vaktsiini saamine eneseisolatsiooni kohustusest, kui on olnud kontakt koroonapositiivsega või on tuldud reisil.

Kõnealustele vaktsineeritud inimestele saabus aga mitu nädalat pärast teist kaitsesüsti saamist terviseametilt sõnum, et nad on koroonapositiivsega kokku puutunud lähikontaktsed ja need jääma eneseisolatsiooni. Selline sõnum pani imestama, sest vaktsineeritutele isolatsioonikohustus ei kehti.

Kriisitelefonile 1247 helistamisest kasu polnud, sest nii suunati edasi PPA-sse, sest just politsei tegelev lähikontaktsete kaardistamisega. Politseile saadetud kirjale, et neid lähikontaktsete listist maha võetaks, vastati aga, et see ei kuulu politsei pädevusse.

Kirjutades inimeste terviseametisse, kustutades neid saatma väljakutse digiloost või immuniseerimispassist, et on saadud COVID-19 vaktsiini. Pärast seda kinnitamist, et nad on karantiini kohustusest vabastatud.

Sellise olukorra raiskab nii vaktsineeritud eesliini töötajate jaoks kui terviseameti ja PPA aega. Eriti oludes, kus kasvab nii vaktsineeritute kui ka lähikontaksete hulk.

Terviseameti meediasuhete spetsialist Merilin Vernik kinnitas, et olukord on tõepoolest nii sarnane: terviseametil puudub ligipääs isiklikult terviseandmetele, mis võimaldab vaktsineerimist puudutavaid andmeid tugevdada nendes isiklikus.

 

„Kui oled sattunud ametlikult lähikontaktseks, tuleb oma vaktsineeritust ise terviseametile tõestada,” ütles Vernik. Siis võetakse vaktsineeritutelt isolatsioonikohustus maha.

Praegu kehtivad nii vaktsineeritutele kui ka koroonaviiruse läbipõdenutele täpselt samad piirangud, mis muud, kinnitas Vernik. „Ainuke, mis erineb, on isolatsioonikohustuse puudumine, kui on olnud positiivne inimesele lähikontakt või reisilt tüll. Selleks tuleb helistada terviseameti üldnumbrile või vastava regiooni inspektorile. “

Loe edasi SIIT

Allikas: EPL: EE

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

26.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Pühapäev 26.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

roolijoodik

26.05.24 Ööpäeva tabati 24 roolijoodikut

Eile 25 mai toimus 12 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 24 alkoholi või narko