mg 1701 33

Liina Kersna: pakume võimalikult paindlikke ja turvalisi võimalusi eksamite sooritamiseks

Valitsus kiitis heaks Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuse eelnõu, mis lubab õppeaastal muud eksamit toimida aegu ja korraldada täiendavaid lisaeksameid. Samuti luuakse võimalust, et kogu põhikooli ja gümnaasiumi abil saaks hindamist kirjeldada sõnalisi hinnanguid, mida ei pea teisendama numbriliseks.

 

„Meie eesmärk on, et ühe õpilase ei jääks kool koroonakriisi tõttu lõpetamata. Lisades tahame pakkuda välja paindlikke võimalusi lõpetamiseks ja täiendavaks lisaeksamite korraldamiseks, et eksam ei jääks näiteks eneseolemise tõttu. Oluline on ka, et kõik eksamite tulemused oleksid teada õigel ajal, et õppijad saaksid järgida tasemele kandideerida, ka need, kes soovivad minna edasi välisülikoolidesse, “sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

 

Lisaks lubab eelnõu käimasoleval õppeaastal nii põhikoolis kui gümnaasiumis numbriliste kokkuvõtvate hindade asemel kirjeldades sõnalisi hinnanguid.

 

Eelnõu loobumise tõttu on vajalik, et kui olukorra tipud lähevad keerulisemaks ja viiruse levikuga seotud olukorrast tingituna tuleb kehtestada veelgi rangemate piirangute, mille tõttu eksameid võimalik mõistlikul ajal läbi viia, ei ole riigieksamite sooritamine sel õppeaastal gümnaasiumi lõpetamise tingimus.

 

 

Esimene riigieksam on 19. aprillil toimuv eesti keele kirjalik eksam ning see toimub toimuvatel aegadel, samuti ei muudeta eesti keelt teise keelena eksamite toimumisaegu. Eksamid toimuvad hajutatult, maskide ja teiste ettevaatusabinõusid silmas pidades.

Cambridge’i inglise keele eksami ja prantsuse keele DELF eksami aegade muutmine seadusemuudatust ei vaja. Mõlema toimumisajad lükatakse edasi. Esialgu 20. märtsil toimuma pidanud Cambridge C1 inglise keele eksami kirjalik osa lükatakse edasi 24. aprillile. 24. märtsist kuni 1. aprillini lennukiga suuline osa toimub 24. aprillist 6. maini. Prantsuse keele DELF pidi toimuma 12. – 16. aprillini, ent on lennukiga nüüd toiminud 17. – 21. mail.
Riigieksamite lisaeksamite ajad on täpsustamisel, pidades silmas seda, et põhieksami ja lisaeksami vahele jääks piisav aeg ja vajadus nähakse ette täiendav lisaeksami aeg.

 

 

Tasuta kursused lõpetajatele

Nii põhikooli kui gümnaasiumi ja kutsekooli lõpetajatele on Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli loonud osalevad lisaks sellele vastavate õppetööle ja konsultatsioonidele ka  ülikoolide läbiviidavad tasuta kursused . Kursused on mõeldud tänavustele lõpetajatele, kes soovivad saada omandatud teadmistele kinnitust ja korrata üle varem õpitud, et saada lisakindlust haridustaseme lõpetamisel ja edasiõppimise kavandamisel.  

Riigieksamitele on registreerunud sel aastal 10534 eksaminandi, kellest 8440 on gümnaasiumiõpilased, 728 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1366 kutseõppeasutuste õpilased. Eesti keele riigieksamit on plaanis teha 7161 ja eesti keele teine ​​keelena eksamit 2783 õpilasel. Matemaatika riigieksamit teeb 9016 eksaminandi. Inglise keele riigieksamil on kirjas 4445 õpilast ja Cambridge Advanced C1-taseme eksamil 1980 õpilast. Rahvusvahelise prantsuse keele eksami valis 276, saksa keele eksami 124 ja vene keele eksami 300 õpilast. 

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-