Teisipäev , 5 detsember 2023
Erakorralised uudised
ekre

REITING: nädalaga kaotas toetust EKRE

Värske küsitluse kohaselt toetab Reformierakonda 31,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, mis on veidi vähem kui nädal varem, enim kaotas nädalaga toetust Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mida toetab 22,8 protsenti valijatest, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat küsitlusest.

Liidrikohal jätkava Reformierakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, ent teisel kohal oleva EKRE toetus langes nädalaga 1,7 protsendipunkti võrra ning vahe Reformierakonnaga on üheksa protsendipunkti.

Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus (16,6 protsenti) on kahe nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra kasvanud ning vahe EKRE-ga 6,2 protsendipunkti.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (10 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,7 protsenti) ning Isamaa (7,2 protsenti). Viimase nelja nädalaga 1,5 protsendipunkti võrra toetust kasvatanud sotsid möödusid reitingutabelis Isamaast.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,7 ja opositsioonierakondi 39,4 protsenti vastajatest.

Kui riigikogu valimised peaksid toimuma täna, siis saaks Reformierakond riigikogus 36 kohta, EKRE 25 kohta, Keskerakond 17 kohta, Eesti 200 kümme kohta, sotsiaaldemokraadid seitse kohta ning Isamaa kuus kohta.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 13. detsembrist 16. jaanuarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Err.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Täna on sinu jaoks hea päev, et keskenduda oma

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Kalade tähemärk on sel päeval erilise õnne all, mis kestab terve nädala. Neptuuni retrograadi lõppemine

error: Sisu on kaitstud!