Erakorralised uudised
averie woodard Av NirIguEc unsplash

Räägime avameelselt: neli kindlat märki, mis viitavad intiimpiirkonna probleemile

Intiimpiirkonnaga seotud probleeme kogevad elu jooksul tõenäoliselt pea kõik naised. Siiski võivad sümptomid varieeruda vastavalt probleemi algpõhjusele. Millised sageli esinevad ohud intiimpiirkonda varitsevad ning kuidas neid leevendada, selgitamegi kohe välja. 

  1. Punetus

Punetus intiimpiirkonnas võib olla tingitud paljudest erinevatest põhjustest nagu liiga kitsad rõivad (nt teksapüksid), vale aluspesu või ebasobivad hügieenitooted. Näiteks arvatakse sageli ekslikult, et intiimpiirkonda võiks pesta tavalise dušigeeli või seebiga – seda viga tasub igal juhul vältida.Nimelt on intiimpiirkonna pH muust nahast happelisem, mis tähendab, et tavalised pesutooted võivad selle loomulikku happelist keskkonda kahjustada. Tulemuseks ongi ebamugavustunne, mis on tingitud piirkonna ebatervest mikrofloorast.Intiimpiirkonda tekkinud punetust aitavad leevendada õiged intiimhooldustooted – Lactacyd Pharma Prebiotic on spetsiaalselt loodud naistele, kellel esineb intiimpiirkonnda ärritust. Koostise hulka kuuluvad prebiootikumid tugevdavad loomulikku mikrofloorat ning takistavad ärritusel uuesti tekkida.

  1. Sügelus või kipitus

Lisaks punetusele võib sageli esineda intiimpiirkonna sügelust või kipitust, mis on samuti märk sellest, et igapäevased hügieeniga seotud harjumused vajavad kõrgendatud tähelepanu. Ka sügeluse korral võiks mõelda, mis probleemi tekitab, kuna vastasel juhul võib mure korduma jäädagi ning viia valulike nahalõhede või tugevama ärrituseni.Selleks, et intiimpiirkonna tasakaalu igapäevaselt toetada, sobib hästi Lactacyd Classic intiimpesuvedelik, mis sisaldab kehaomast piimhapet – see hoolitseb intiimpiirkonna füsioloogilise tasakaalu eest, aidates vältida ebamugavusnähtude (ärrituse, sügeluse) teket. Pesuemulsiooni võivad igapäevaselt kasutada kõik naised, sealhulgas ka noored neiud).

  1. Ebatavapärane voolus

Tupeseenega puutub elu jooksul kokku lõviosa naistest – erinevate uuringute kohaselt võib neid olla umbes 75%. Tupeseenele võivad viidata erinevad sümptomid, sealhulgas ebatavapärane voolus, valulik urineerimine, valu vahekorra ajal ja palju muud. Kui voolus on väga tugev või tavapärasest teistsugust värvi, võib see olukord vajada tähelepanu.Kuivõrd tupeseen on enamasti tingitud elustiilist, on muu hulgas oluline ka korrapärane pesemine ja õigete intiimhooldusvahendite kasutamine, kuna need on abiks suurema probleemi ennetamisel. Tavapärasest tundlikumale nahale sobib kasutamiseks Lactacyd Pharma Sensitive, mis puhastab eriti õrnalt ega sisalda võimalikke ärritajaid (nt lõhnaaineid). Kui aga tupeseen on juba väljakujunenud ning intiimhooldusvahenditest pole abi, saab mure korral abi küsida apteekrilt.

  1. Halb lõhn

Ebapiisavale intiimpiirkonna hügieenile võib viidata ka halb lõhn, mis sageli on seotud just eelmise punkti ehk voolusega. Kuna lõhn on sageli märk kahjulikest bakteritest, võib mure lahendamisel abi olla Lactacyd Pharma Antibacterial intiimpesuvahendist – see sisaldab loomulikke antibakteriaalseid aineid, mis aitavad vältida bakterite paljunemist ning infektsioonide ja ebameeldiva lõhna teket.Kõige olulisem on pidada meeles, et intiimpiirkonna eeskujulikuks hügieeniks tuleb kasutada spetsiaalseid intiimhooldustooteid, kanda nahasõbralikku pesu ja rõivaid ning vaadata üle ka teised elustiilitegurid nagu toitumine, kuna võib juhtuda, et intiimpiirkonna muredes pole üldsegi mitte süüdi rõivad, vaid hoopis kehasisesed tegurid. Kui spetsiaalsed intiimhooldustooted aitavad muresid sageli ennetada, siis korduva mure korral tasub nõu pidada arsti või apteekriga.

Allikas: BENU

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.