Erakorralised uudised
polva

KUUM: Põlva linna tänavatele kogunes sadakond inimest, et arveid klaarida.


Reede õhtul, 30. septembril kogunes Põlva linna tänavatele sadakond inimest, et arveid klaarida. Politsei sai teate konfliktist kella 21 paiku. Kohale saabunud politseinikud leidsid, et rahvahulk on juba laiali läinud, kuid hinnanguliselt võis tipphetkel kohal olla kuni 100 inimest, vanuses 14-30.

Kogunemise põhjuseks oli konflikt Võru ja Põlva elanike vahel, mis tekkis suhtlusrakenduses Snapchat. Seal kutsuti üles kogunema ja arveid klaarima.

Sündmuskohale reageerisid lisaks patrullpolitseinikele ka kiirreageerijad ja koerapatrull. Politsei leidis, et olukord on ohutult lahenenud ja mingeid intsidente ei toimunud.

polva 1 jpg

Kohalikud elanikud, kes olid olukorda pealt näinud, olid selle üle šokeeritud. Mõned neist arvasid isegi, et tegemist on hoopis õppusega.

Kagu politseijaoskonna grupijuht Taisto Paju sõnul on sellised kogunemised haruldased ja politsei ei ole nendega varasemalt kokku puutunud.

“Olukord oli ärevusttekitav, kuid politsei sai selle kiiresti kontrolli alla,” ütles Paju. “Oleme olukorra üle järele mõelnud ja püüame leida võimalusi, kuidas selliseid kogunemisi tulevikus ennetada.”

Politsei tuletab meelde, et vägivald ei ole kunagi lahendus ja kui tekkib konflikt, siis tuleb sellest alati teada anda politseile.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi