Friday , 24 September 2021
prokuratuur

Prokurör: Tartu gaasiplahvatusest: tegemist oli pahatahtliku plahvatuse tekitamisega

Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kairi Kaldoja märkis reedesel pressikonverentsil Tartus neljapäeval toimunud paljude kannatanutega gaasiplahvatuse kohta, et tegemist oli pahatahtliku plahvatuse tekitamisega, vahendas BNS.

“Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb plahvatuse tekitamist,” ütles Kaldoja.

Tema sõnul oli teada, et korteris oli 46-aastane mees, keda päästma mindi. “Meil on alust arvata, et tegemist oli pahatahtliku plahvatuse tektiamisega. Me ei uuri seda kui õnnetust, vaid pahatahtlikku plahvatuse tekitamist,” kinnitas Kaldoja. “Võimalik teo toimepanija on kahjuks surnud, kuid see ei tähenda, et kriminaalmenetlus lõppeks. Peame selles menetluses tegema kõik endast oleneva, et selles juhtumis kõik selgeks saaks,” selgitas ta.

Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos ütles, et see traagiliste tagajärgedega juhtum oli infona sissetulles tagasihoidlikum, kui tegelikult selgus. “Päästjad said üsna rutiinse väljakutse, et gaas lekib ning siis saime teada, et korteris on sees inimene, joobes ja ust ei ava,” märkis Klaos. “Algselt oli tegemist standardse sündmusega ja selliseid lahendavad päästjad aastas umbes 500. Praegune sündmus arenes teist moodi,” nentis ta.
Sädemete ohu vältimine

Klaos selgitas, et kuna tegemist oli gaasilõhnaga, siis ei hakanud päästjad kohe ust maha murdma, et mitte tekitada sädemete ohtu. “Päästjatel õnnestus akna kaudu korterisse sisse saada ja teha lahti korteriuks ja üsna kohe toimus ka plahvatus. Täpsete tegevuste kohta kohapeal veel infot ei ole, sest kõik need operatiivtöötajad said plahvatuses väga raskelt vigastada. Hoiame pöialt neile, kes seda ohtlikku tööd tegid,” ütles Klaos.

Lõuna prefekt Vallo Koppel lisas, et politsei kaasas sellele juhtumile pääste. “Kaasati sellepärast, et eelinfo kohaselt on korteris olev mees joobes. Ohtlikus olukorras on päästjatel vaja tegeleda gaasiga ja meil siis joobes isikuga,” selgitas Koppel. “Kuigi politseil võib olla paljude inimeste kohta teavet varasemast, siis antud sündmuse puhul eskaleerus kõik loetud minutite jooksul. Sellises ajakriitilises asjas andmebaasidest kasu ei olnud. Politsei poolt vaadatesreageersid sündmusele noored kolleegid, kellest üks alustas tööd eelmisel aastal ja teine alles juulis,” ütles Koppel.

Jaga

Vaata ka:

relv

Raplamaal toimus tulistamine.

Neljapäeval 23.09 laekus politseile teade, mille kohaselt Aespas ühe busspieatuse juures kuuldi laske. Väljakutsele reageerinud …

RK Mart Helme

Mart Helme: Irja Lutsar ei ole teadlane, ta on saamatu pensionär.

Eesti Vanemate liikmetega kohtumisel seadis EKRE aseesimees Mart Helme kahtluse alla teadusnõukogu juhi Irja Lutsari …

203382864 10227024274727464 544050193774459810 n scaled

POLITSEI PALUB ABI! Kas nägite pealt, kes laskis Vändras toonekurge, mille tagajärjel ta suri.

Pärnu politseijaoskond palub abi, selgitamaks välja, mis juhtus möödunud kuul Vändras valge-toonekurega, kelle vigastused olid …

kiirabi

Purjus Bolti rendiauto juht põhjustas väga raske avarii.

Neljapäeval kell 23.33 juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Sõpruse puiesteel: alkoholijoobes 48-aastane mees sõitis Bolti rendiautoga otsa …