Erakorralised uudised
prokuratuur

Prokuratuur: Arstid ja õed ei ole süüdi Virve Karjuse surmas, perekond pettunud prokuratuuri otsuses

Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas 20. juulil 2023 Virve Karjuse kriminaalasja, kuna ei leidnud tõendeid selle kohta, et arstid või õed oleksid teinud kriminaalse kuriteo.

Prokuratuuri hinnangul oli Karjuse surma põhjustanud sapikivide eemaldamise protseduuri tüsistused, milleks olid verejooks ja veresoonte ummistumine. Prokuratuur leidis, et arstid ja õed tegid küll vigu, kuid need ei olnud nii tõsised, et oleksid põhjustanud Karjuse surma.

Karjuse perekond on prokuratuuri otsusega pettunud. Nad leiavad, et arstid ja õed on süüdi Karjuse surmas ja et prokuratuur ei ole nendega arvestanud.

Karjuse juhtum on toonud taaskord päevavalgele küsimuse arstide ja õdede vastutuse kohta. Paljud inimesed leiavad, et arstid ja õed peaksid olema vastutusele võetavad ka siis, kui nende eksimused ei ole põhjustanud patsientide surma.

Siin on mõned kommentaarid prokuratuuri otsusele:

  • Karjuse perekond: “Oleme pettunud prokuratuuri otsuses. Meie lähedase surm oli traagiline ja me usume, et arstid ja õed on süüdi tema surmas.”
  • Arst: “Prokuratuuri otsus on šokeeriv. See näitab, et arstide ja õdede vastutusest ei hoolita.”
  • Jurist: “Prokuratuur ei ole piisavalt hinnanud arstide ja õdede eksimusi. See otsus võib viia selleni, et arstid ja õed ei ole enam nii hoolikad oma töös.”

Karjuse juhtumi tõttu on algatatud ka tsiviilvaidlus, milles Karjuse perekond nõuab PERHilt kahjutasu.

Vaata ka:

kirst

Lapsed on hämmingus, kirstus oli võõras inimene kellele olid ema riided seljas.

Põhja-Carolina Surnukuur Palub Vabandust Ehmatava Segaduse Pärast: Õed Leidsid Kirstust Võõra Inimese Ühes Põhja-Carolina surnukuuris

2.mai otsing 1

KUUM: Kadunud mees liitus purjus peaga omaenda otsimissalgaga.

Türgi Bursa piirkonnas toimusid hiljuti eriti veidrad sündmused. Beyhan Mutlu oli koos sõpradega õhtul metsas