Thursday , 21 October 2021
56691435 2295917707347682 5323273867861426176 o 1

President Kersti Kaljulaid jättis kollektiivlepingu seaduse välja kuulutamata.

„Jätan kollektiivlepingu seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse välja kuulutamata, sest see on vastuolus Eesti Vabariigi põhiseadusega. Üks meie riigi toimimise aluspõhimõtteid on, et riigivõimu, sealhulgas seaduste vastuvõtmist, teostatakse üksnes põhiseaduse ja sellega kooskõlas olevate seaduste alusel. Käesoleva seaduse puhul on riigikogu paraku selle põhimõtte vastu eksinud ning seaduse vastuvõtmisel eiranud riigikogu kodu- ja töökorra seaduses paika pandud reegleid,“ ütles president Kaljulaid otsust välja kuulutamata jättes.

Riigipea viitab oma otsuses seaduse menetluse käigule parlamendis, kus seaduseelnõu teise ja kolmanda lugemise vahel muudeti seaduse jõustumisega seotud sätet. „Selleks, et oleks kõigile rahvaesindajatele tagatud võimalus kaasa rääkida seadusruumi kujundamises, on pärast teist lugemist ja enne lõpphääletust lubatud üksnes eelnõude tehniline korrektuur. Seaduse jõustumise küsimus ei saa mingil juhul olla tehniline küsimus, see on sisulise arutelu koht ja see arutelukoht on praegu sotsiaalkomisjoni poolt parlamendiliikmetelt ära võetud,“ selgitas riigipea oma otsust.

Jättes seaduse välja kuulutamata, liigub seadus tagasi riigikogu menetlusse, kellel on võimalik otsustada, kas võtta seadus uuesti muutmata kujul vastu ja saata see riigipeale väljakuulutamiseks tagasi või hakata seda uuesti menetlema.

Loe pikemalt: Personaliuudised.ee

Jaga

Vaata ka:

mask g2ba13c611 640

Esmaspäevast muutub maskikandmise kohustus rangemaks

Valitsus tegi eile teatavaks täiendavad koroonapiirangud, mis hakkavad kehtima esmaspäevast, 25. oktoobrist Eilse valitsuse teate …

Screenshot 2021 10 21 at 11.11.05

Läti peaminister Kariņš: “Lockdown” peab käima käsikäes vaktsineerimisega

“Me kõik läheme neljaks nädalaks karmimale režiimile, kuid 15.novembril naaseme tänaste reeglite juurde, mis on …

Screenshot 2021 10 21 at 11.06.53 scaled

Katastroofi tunne: Eesti ainus õpetav haigla töötab avariirežiimis

Eile hommikul saatsid Tartu arstid avalikkusele pöördumise, kus nad tegid seda, mida nad tavaliselt ei …

covid19 triniti scaled

OLULINE: Valitsus kiitis heaks COVID-19 uute kontrollmeetmete korraldused

Valitsus kiitis heaks kaks korraldust, millega sätestatakse teisipäevased põhimõttelised otsused koroonaviiruse leviku tõkestamise kohta. Esiteks …