Monday , 27 September 2021
Tarmo Soomere

Presidendikandidaat Tarmo Soomere: Toetan samasooliste abielu.

Presidendikandidaat Tarmo Soomere: Toetan samasooliste abielu.

Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere kohtus teisipäeva hommikul Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooniga, otsides partei toetust presidendiks saamisele. Kohtumisel rääkis Soomere vajadusest ebavõrdsust vähendada, väljendas toetust tselluloositehase rajamisele, samasooliste abielude seadustamisele ja lubas presidendiks saades esindada Eesti ühtset välispoliitikat.
Kohtumisel sotsiaaldemokraatidega tulid arutluse alla ka vähemuste õigused ja kooseluseadus. Eduard Odinets uuris, et kui Kersti Kaljulaid on öelnud, et tema ei kuulutaks välja kooseluseadust tühistavat seadust, mida teeks Tarmo Soomere. Oma vastuses ütles presidendiks pürgija, et presidendil ei ole poliitilise veto võimalust ja kui seadus on põhiseadusega kooskõlas, siis tuleb see välja kuulutada või president võib tagasi astuda.

Samas ütles Soomere, et maailm on kiires muutumises just seksuaalvähemuste teemadal, väljendas kahetsust arvutiteaduse looja Alan Turingu tagakiusamise ja enneaegse surma üle ja ütles, et marginaliseeritud inimesi peaks mõistma. Indrek Saare täpsustavale küsimusele, kas ta abieluvõrdsust toetab, vastas Soomere jaatavalt. “Mul on kohustus olla kõigile erakondadele suhteliselt võrdselt ebameeldiv. Aga see on üks printsiipe, mis läheb kokku minu maailmavaatega.”

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …

relv

Elvas ähvardas alkoholijoobes 34.a mees, relvaga naabreid ja politseinikku.

24. septembri hilisõhtul ähvardas alkoholijoobes 34-aastane mees Elvas Kirde tänava kortermajas relvataolise esemega naabrit ning …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Suri balletitantsja ja koreograaf Ülo Vilimaa

27. septembril lahkus meie seast 80-aastasena Eesti balletitantsija, lavastaja, koreograaf ja maalikunstnik Ülo Vilimaa. Ülo …