Tarmo Soomere

Presidendikandidaat Tarmo Soomere: Toetan samasooliste abielu.

Presidendikandidaat Tarmo Soomere: Toetan samasooliste abielu.

Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere kohtus teisipäeva hommikul Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooniga, otsides partei toetust presidendiks saamisele. Kohtumisel rääkis Soomere vajadusest ebavõrdsust vähendada, väljendas toetust tselluloositehase rajamisele, samasooliste abielude seadustamisele ja lubas presidendiks saades esindada Eesti ühtset välispoliitikat.
Kohtumisel sotsiaaldemokraatidega tulid arutluse alla ka vähemuste õigused ja kooseluseadus. Eduard Odinets uuris, et kui Kersti Kaljulaid on öelnud, et tema ei kuulutaks välja kooseluseadust tühistavat seadust, mida teeks Tarmo Soomere. Oma vastuses ütles presidendiks pürgija, et presidendil ei ole poliitilise veto võimalust ja kui seadus on põhiseadusega kooskõlas, siis tuleb see välja kuulutada või president võib tagasi astuda.

Samas ütles Soomere, et maailm on kiires muutumises just seksuaalvähemuste teemadal, väljendas kahetsust arvutiteaduse looja Alan Turingu tagakiusamise ja enneaegse surma üle ja ütles, et marginaliseeritud inimesi peaks mõistma. Indrek Saare täpsustavale küsimusele, kas ta abieluvõrdsust toetab, vastas Soomere jaatavalt. “Mul on kohustus olla kõigile erakondadele suhteliselt võrdselt ebameeldiv. Aga see on üks printsiipe, mis läheb kokku minu maailmavaatega.”

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised