mupo

Mupo piletipatrull: Noored ei kanna maski ühistranspordis! Mask on kohustuslik taas alates 2.08.2021

Mupo piletipatrull tegi eile – esimesel päeval, mil taaskestestati ühistranspordis maski kandmise kohustus – linna bussides, trollides ja trammides ülevaatliku seire, et saada ülevaade olukorrast.

“Varahommikul oli Lasnamäelt linna sõitvates bussides olukord üllatavalt hea, vaid mõned üksikud maskid tuli välja jagada, aga enamusel sõitjatest olid need ees,” ütles piletipatrulli inspekror Lembi. Paraku muutus olukord päeva edenedes ja keskpäeva lähenedes vastupidiseks. “Liikvele läksid linna sõitvad noorepoolsemad reisijad ja nende maskikandmise huvi oli pehmelt öeldes jahe,” lisas patrull.
Kokku kontrollis patrull 83 ühissõidukit ja jagas 420 maski, mis tähendab ca 5 maski bussi kohta. “Vanemad inimesed on kõik väga seaduskuulekad – enamikul on näod kaetud, aga nooremaid see teema ei näi huvitavat,” ütles inspektor. “Palju oli neid, kes ei teadnud uuest maski kandmise korraldusest midagi, oli ka neid, kes oma vaktsiinitõendit kotist välja võtma ruttasid, aga kui kuulsid, et kohustus on kõigile ühene – oled sa vaktsiuneeritud/haiguse läbi põdenud või mitte – siis keegi vaidlema ei kippunud. Maskid võeti kõik heal meelel ja tõrkumata vastu, iseasi, kas neid kohe ette panema tõtati”.

Kopli, Pelguranna suunal sõitval bussil nr 40 sündis aga maskide jagamise rekord – bussis vajas maski 20 inimest ja patrull oli sunnitud bussiga kaasa sõitma, sest lühikese vahepeatuse jooksul ei olnud võimalik kõiki soovijaid teenendada.

Lähipäevadel jätkab mupo piletipatrull maskide jagamist ja inimeste informeerimist.

Mupo tungiv soovitus on – palun kandke ühistranspordis maski – sellega hoiate, nii enda kui kaaskodanike tervist. Ilmselt keegi meist ei soovi, et koolid läheksid jälle distantsõppele ja enamus töötajaid kaugtööle, et meie haiglad ei oleks ülekoormatud ja kogu ühiskonna elu taas lukku keeratud.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-