Friday , 17 September 2021
mupo scaled

Mupo piletipatrull: Noored ei kanna maski ühistranspordis! Mask on kohustuslik taas alates 2.08.2021

Mupo piletipatrull tegi eile – esimesel päeval, mil taaskestestati ühistranspordis maski kandmise kohustus – linna bussides, trollides ja trammides ülevaatliku seire, et saada ülevaade olukorrast.

“Varahommikul oli Lasnamäelt linna sõitvates bussides olukord üllatavalt hea, vaid mõned üksikud maskid tuli välja jagada, aga enamusel sõitjatest olid need ees,” ütles piletipatrulli inspekror Lembi. Paraku muutus olukord päeva edenedes ja keskpäeva lähenedes vastupidiseks. “Liikvele läksid linna sõitvad noorepoolsemad reisijad ja nende maskikandmise huvi oli pehmelt öeldes jahe,” lisas patrull.
Kokku kontrollis patrull 83 ühissõidukit ja jagas 420 maski, mis tähendab ca 5 maski bussi kohta. “Vanemad inimesed on kõik väga seaduskuulekad – enamikul on näod kaetud, aga nooremaid see teema ei näi huvitavat,” ütles inspektor. “Palju oli neid, kes ei teadnud uuest maski kandmise korraldusest midagi, oli ka neid, kes oma vaktsiinitõendit kotist välja võtma ruttasid, aga kui kuulsid, et kohustus on kõigile ühene – oled sa vaktsiuneeritud/haiguse läbi põdenud või mitte – siis keegi vaidlema ei kippunud. Maskid võeti kõik heal meelel ja tõrkumata vastu, iseasi, kas neid kohe ette panema tõtati”.

Kopli, Pelguranna suunal sõitval bussil nr 40 sündis aga maskide jagamise rekord – bussis vajas maski 20 inimest ja patrull oli sunnitud bussiga kaasa sõitma, sest lühikese vahepeatuse jooksul ei olnud võimalik kõiki soovijaid teenendada.

Lähipäevadel jätkab mupo piletipatrull maskide jagamist ja inimeste informeerimist.

Mupo tungiv soovitus on – palun kandke ühistranspordis maski – sellega hoiate, nii enda kui kaaskodanike tervist. Ilmselt keegi meist ei soovi, et koolid läheksid jälle distantsõppele ja enamus töötajaid kaugtööle, et meie haiglad ei oleks ülekoormatud ja kogu ühiskonna elu taas lukku keeratud.

Jaga

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tartus puhkes täna ühes Annelinna korteris tulekahju, mis võttis kahe inimese elu.

Samal ajal, kui häirekeskus Kalda teel puhkenud tulekahju kohta teate sai, oli esimese korruse korter …

Anti Poolamets

KUUM: Politsei alustas kriminaalmenetlust riigikogu liikme Anti Poolametsa vastu

Täna hommikul alustati kriminaalemenetlus 3. septembril aset leidnud juhtumi osas, kus Rakveres Tallinna tänava hoones …

kohus

Kohtusse pöördumise riigilõiv tõuseb sada protsenti

Justiitsministeeriumis valminud eelnõu järgi tõstetaks kohtusse pöördumisega seotud riigilõivusid senisega võrreldes 40 kuni 100 protsenti …

Signe Riisalo 1

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Vaktsineerimisest keelduv inimene ei TOHI tööd teha.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ütles, et kuigi koroona vastu vaktsineerimine on vabatahtlik, ei peaks vaktsineerimisest keelduv …