Thursday , 21 October 2021
eur500

Presidendi kantselei direktor: Presidendi kantseli eerarvejääk 1,34 miljonit eurot ning lisaraha küsimiseks vajadust ei ole.

Presidendi kantselei direktori Tiit Riisalo kinnitusel on kantselei eelarvejääk 1,34 miljonit eurot ning lisaraha küsimiseks vajadust ei ole, vahendab BNS.

Presidendi kantselei direktori Tiit Riisalo ütles neljapäeval ajakirjanikele, et kolmanda kvartali lõpu seisuga on presidendi kantselei eelarvest vaba ehk kasutamata 1,38 miljonit eurot ehk 34 protsenti eelarvest. “Seda on mõnevõrra rohkem kui allesjäänud kuid,” sõnas Riisalo.

“Lisataotluse esitamiseks vajadust ei ole,” ütles Riisalo. Ta kinnitas, et presidendi kantselei eelarvejäägist piisab nii presidendi vahetuseks, uue riigipea välisvisiitideks ning tegevuseks.

Tiit Riisalo andis täna teada ka sellest, et esitas president Kersti Kaljulaidile lahkumisavalduse, mille Kaljulaid rahuldab oma ametiaja viimasel päeval

Riisalo ütles neljapäeval ajakirjanikele, et seaduse kohaselt saab presidendi kantselei direktori ametist vabastada päevapealt, vaid alles pärast kuue kuu möödumist. “Alternatiivne võimalus, mille avaliku teenistuse seadus annab, on see, et ametnik lahkub omal soovil. Nii ka läheb,” ütles Riisalo.

Riisalo sõnul esitas ta president Kersti Kaljulaidile lahkumisavalduse, kes saab avalduse oma ametiaja viimasel päeval rahuldada. “Uus president saab oma ametiaja esimesel päeval nimetada ametisse uue presidendi kantselei direktori. Ja ilmselt ta seda teebki,” ütles Riisalo.

Ta lisas, et kuna ta lahkub ametist omal soovil, siis vastavalt avaliku teenistuse seadusele omal soovil lahkuv ametnik lahkumisüvitist ei saa.

Jaga

Vaata ka:

mask g2ba13c611 640

Esmaspäevast muutub maskikandmise kohustus rangemaks

Valitsus tegi eile teatavaks täiendavad koroonapiirangud, mis hakkavad kehtima esmaspäevast, 25. oktoobrist Eilse valitsuse teate …

Screenshot 2021 10 21 at 11.11.05

Läti peaminister Kariņš: “Lockdown” peab käima käsikäes vaktsineerimisega

“Me kõik läheme neljaks nädalaks karmimale režiimile, kuid 15.novembril naaseme tänaste reeglite juurde, mis on …

Screenshot 2021 10 21 at 11.06.53 scaled

Katastroofi tunne: Eesti ainus õpetav haigla töötab avariirežiimis

Eile hommikul saatsid Tartu arstid avalikkusele pöördumise, kus nad tegid seda, mida nad tavaliselt ei …

covid19 triniti scaled

OLULINE: Valitsus kiitis heaks COVID-19 uute kontrollmeetmete korraldused

Valitsus kiitis heaks kaks korraldust, millega sätestatakse teisipäevased põhimõttelised otsused koroonaviiruse leviku tõkestamise kohta. Esiteks …