Thursday , 21 October 2021
vaktsiin

OLULINE UURING: Pfizeri koroonavaktsiini mõju kaob juba paari kuuga.

Värske, Iisraelis ja Qataris läbi viidud uuringu kohaselt kaob Pfizer-BioNTechi koroonavaktsiini mõju juba paar kuud pärast vaktsineerimist.

Uuringu järgi langes antikehade hulk järsult vaid paar kuud pärast vaktsineerimist. See seletab nakatumiste kiiret kasvu Iisraelis, kus kahe doosiga vaktsineeriti ära peaaegu kõik inimesed.

Antikehade hulk langes eriti kiiresti meestel, üle 65-aastastel ja neil, kel oli nõrgenenud immuunsus, vahendab CNN.

Uuringu järgi tagab vaktsiin siiski kaitse raske haigestumise ja haiglasse sattumise eest.

Mõju langus on ka teiste vaktsiinide, nagu leetrite ja mumpsi vaktsiini puhul. Nendel vaktsiinidel langeb aga mõju 5-10 protsenti aasta jooksul.

Pfizeri ja BionTechi koroonavaktsiini BNT162b2 puhul on aga mõju langus ulatuslik ja seda vaid paar kuud pärast vaktsineerimist. Paari kuuga langeb vaktsiini efektiivsus vaid 20 protsendini.

Uuringu järgi kestab immuunsus kauem neil, kes on haiguse läbi põdenud ja siis vaktsiini saanud. Teadlaste väitel näitab uuring, et ka kahe doosiga vaktsineeritud peavad olema väga ettevaatlikud.

Iisrael on hakanud uue info valguses inimesi kiirkorras vaktsineerima kolmanda doosiga ning koroonapass on kehtiv kolme vaktsiinidoosiga. Vaatamata suurele vaktsineeritusele on Iisraelis kiiresti kasvanud raskete haigusjuhtude arv.

Uuringus võeti vaatluse alla 5000 isikut.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

Pohja Eesti Regionaalhaigla

22. oktoobrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Regionaalhaigla alates reedest, 22. oktoobrist, haiglaravil viibivate …

vaccine g07f74dc52 640

Tõhustusdoosi saab usalduse alusel

Kolmandaid doose tehakse praegu rohkem kui esimesi Eakate vaktsineeritust tõstab koduvisiit Õiguse tõhustusdoosiks kinnitab saaja …

virus g25cf30212 640

Le Vallikivi: oleme jõudnud olukorda, kus kõrge nakatumine hakkab piirama kõikide Eesti elanike vabadust ja ohustama tervist

“Oleme jõudnud olukorda, kus kõrge nakatumine koroonaviirusega hakkab piirama kõikide Eesti elanike vabadust ja ohustama …

vaccination g2a6e69be5 640

Soomes anti ekslikult aegunud koroonavaktsiini

Soomes Tampere ligidal Kangasalas anti ligi 35 kliendile Pfizeri koroonavaktsiini, mis oli kolm päeva varem …