Uudised

Prantsusmaa kaotab vaktsiinipassi ja maskikandmise nõude alates 14 märts 2022

Prantsusmaa peaminister Jean Castex teatas, et alates 14. märtsist kaob Prantsusmaal enamikes avalikes kohtades vaktsineerimispassi esitamise ja maskikandmise nõue. Seni kehtib Prantsusmaal vaktsineerimispassi esitamise nõue paljudesse avalikesse kohtadesse (baarid, restoranid, turismikohad, suusaliftid jmt) sisenemiseks, s.t. sa pead olema kas vaktsineeritud või Covid-19 läbi põdenud.
Mis reeglid Prantsusmaal muutuvad?

  • Alates 14. märtsist pole vaktsineerimispass pole enam kohustuslik kohtades, kus seda seni nõutakse (vabaaja- ja kultuurikohad, kaubandus, toitlustus, messid jne).
  • Ka pärast 14. märtsi jääb kehtima tervisepassi nõue terviseasutustes, hooldekodudes ja puuetega inimesi vastuvõtvates asutustes.
  • Alates 28. veebruarist pole maski kandmine enam kohustuslik nendes siseruumides, kus nõutakse kuni 14. märtsini veel vaktsineerimispassi nõutakse. Maski tuleb endiselt kanda ühistranspordis.
  • Alates 2. veebruarist pole maskikandmine välitingimustes enam kohustuslik.
  • Alates 28. veebruarist 2022 ei ole maski kandmine etendussaalides, kontserdisaalides ja kinodes enam kohustuslik .
  • Eraettevõtetel säilib võimalus maskikandmist nõuda.
  • Püstiseismisega kontserdid on taas lubatud alates 16. veebruarist.
  • Kohvikutes ja baarides on alates 16. veebruarist taas lubatud seismine.
  • Ööklubid on avatud alates 16. veebruarist.
  • Spordiüritustel pole maski kandmine enam kohustuslik alates 28. veebruarist.

Mis vahe on vaktsineerimispassil ja tervisepassil?

Vaktsineerimispass (pass vaccinal) tõendab, et selle esitaja on läbinud vaktsineerimiskuuri ja see peab Prantsusmaal olema kõigil, kel vanust vähemalt 16 aastat. Samas peavad 18 aastased ja vanemad vaktsineerimispassi kehtivuse säilitamiseks saama tõhustusdoosi hiljemalt 4 kuud pärast AstraZeneca, Pfizeri või Moderna vaktsiini ja hiljemalt 2 kuud pärast Johnson & Johnson vaktsiini.

Tervisepass (pass sanitaire) tõendab, et lapsed ja noored vanuses 12-15 aastat on kas vaktsineeritud, Covid-19 viimase 6 kuu jooksul läbi põdenud või viimase 24 h jooksul testitud (PCR, antigeen).

Reisimine Prantsusmaale
Vaktsineeritud reisijatel piisab Prantsusmaale sisenemiseks vaktsineerimistõendist, kuid alates 1. veebruarist peab selle kehtivuse säilitamiseks olema 18 aastastel ja vanematel saadud tõhustusdoos mitte hiljem kui 9 kuud pärast esmase vaktsineerimiskuuri lõppu.

Vaktsineerimata reisijatel on vajalik esitada tõend negatiivse PCR testi (tehtud 72h jooksul enne reisi) või antigeeni testi (tehtud 48h jooksul enne reisi) kohta.

Alla 12 aastased on testimisest vabastatud.

Soodsad lennupiletid Prantsusmaale leiad siit.

Allikas.  Trip.ee

Jaga
Back to top button