Sunday , 28 November 2021
covid19 triniti scaled

Portugal on Euroopa vaktsineerituim riik, aga riigis on taas suur koroonaplahvatus.

Portugal on Euroopa vaktsineerituim riik, kus vaktsineeritud on praktiliselt kõik täiskasvanud ja tervikuna 87 protsenti elanikkonnast. Nüüd on seal suur koroonaplahvatus ja pole välistatud uus sulgemine.

Portugali terviseminister Marta Temido ütles, et välistatud pole uus ühiskonna sulgemine, kus uute nakatumiste arv kasvab väga kiiresti vaatamata 87-protsendilisele vaktsineeritusele, vahendab Portugal Resident.

Võrdluseks, Eestis on vaktsineeritus 58 ja Soomes 72 protsenti.

Eile laupäeval lisandus Portugalis 1816 uut koroonaviirusega nakatumist, mida peetakse ohu märgiks. Nakatumise kordaja on kerkinud 1,15 peale, mis tähendab, et nakkus levib ühiskonnas kontrollimatult.
Koroona haiglapatsientide arv on Portugalis tõusnud üle 400 piiri ning kasvab intensiivravi patsientide arv. Koroonasurmade arv on veel madal, eile registreeriti 8 koroonasurma, seda peetakse vaktsiinide teeneks. Samas vaktsineeritakse nüüd kiirkorras eakaid inimesi kolmanda doosiga, kuna on selgunud, et kahest doosist ei piisa raske haigestumise ärahoidmiseks.

Samas on Portugalis tekkinud inimestes teatud pettumus vaktsiinides, kuna ka täielik vaktsineeritus pole suutnud ära hoida nakatumiste arvu kasvu. Portugalis ollakse nüüd raskes olukorras ja ilmad pole veel õieti külmaks läinudki.

Portugalis on kujunenud välja olukord, kus surmajuhtumid on ainult vaktsineeritute hulgas ja mittevaktsineeritute hulgas pole neid ühtegi. See tuleb asjaolust, et Portugalis on praktiliselt kõik üle 60-aastased ära vaktsineeritud. Koroonaga nakatumine püsib eakate inimeste hulgas veel madal.

Kõige enam nakatumisi on nüüd taas Lissaboni piirkonnas. See on nii olnud ka koroona eelmiste lainete ajal.
Portugalis valmistutakse juba tervishoiu koormuse kasvuks järgmise kuu aja jooksul. Terviseminister ütles, et Portugalis on võimalikud kõik stsenaariumid. See tähendab, et võib tulla uus ühiskonna sulgemine.

Kõigil üle 80-aastastel soovitatakse nüüd Portugalis ise minna saama oma kolmandat vaktsiinidoosi ja mitte jääda ootama eraldi kutset. Praeguseks on umbes pooled Portugali eakad saanud kätte oma kolmanda doosi.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

covid kiirtest

Kiirtestid koolides andsid 2742 positiivset koroonatesti

Nelja nädala jooksul on koolides toimunud kiirtestimistes saadud 2742 positiivset testitulemust. Testimine jätkub, et avastada …

covid scaled

OLULINE: Väga nakkav Omicron viirus on jõudnud mitmele poole Euroopasse

Aafrikast alguse saanud koroona uus ja arvatavalt ohtlik tüvi Omikron on jõudnud ilmselt juba Taani, …

covid 19 gc5734fd40 640

Loe, mida sa peaks teadma uuest ohtlikust koroonaviirusest Omicron B.1.1.529.

Maailma Terviseorganisatsioon lisab tõenäoliselt reedel murettekitavate koroonaviiruse variantide sekka tugevalt muteerunud variandi B.1.1.529. Viroloogide sõnul …

irja lutsar

Irja Lutsar Uus koroonatüvi Omicron jõuab ühel hetkel ka meieni.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles, et uue koroonaviiruse tüve kohta on praegu vähe teada, kuid …