Erakorralised uudised
poola kaitse

Poola kaitseminister avalikustas 12 aastat tagasi salastatud kaitseplaanid. Video

Poola kaitseminister Mariusz Błaszczak avaldas video, milles ta näitab esimest lehekülge salastatusest vabastatud 2011. aasta dokumentidest koos plaaniga Poola armee taganemiseks üle Visla jõe Vene armee sisenemise korral.

Poola valimiste eel tulid välja saladokumendid, mille kohaselt oli praegune opositsioon selle juhi Donald Tuski peaministriks oleku ajal valmis sõja korral pool Poola territooriumi Venemaa Föderatsioonile loovutama.

Błaszczak ütles, et tema erakond Seadus ja Õiglus on plaane muutnud ja nüüd ollakse valmis kaitsma iga osa Poola territooriumist.

Mariusz Błaszczak hindas, et Donald Tuski valitsemise ajal ei suutnuks Poola riigi idaosa võimaliku ohu korral ennast kaitsta.

Riigi toonase kaitseministri Bogdan Klichi kinnitatud kaitseplaan eeldas, et riigi iseseisev kaitse peab vastu maksimaalselt kaks nädalat ning seitsme päeva pärast jõuab vaenlane Visla paremale kaldale. Seda kinnitab kindral Różański. Dokumendid näitavad selgelt, et Lublin, Rzeszów ja Łomża võisid olla Poola Butša, märkis Błaszczak.

Orzyszi harjutusväljakul kõnelenud Błaszczak rõhutas, et Seaduse ja Õigluse valitsus plaanib luua Poola idaossa väga tugeva sõjaväeüksuse, et sulgeda Brzeska värav (Bresti värav, lühim tee Valgevenest Varssavisse), vahendab Radio Szczecin.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna toob Päike sulle energiat ja selgust. Kasuta seda,

horoskoop

Horoskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on suurepärane aeg keskenduda oma plaanidele ja jätta