Erakorralised uudised
t

Põllumajandus- ja Toiduamet valmistub avalike ürituste kontrollideks

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) kohtus veebi vahendusel nii kohalike omavalituste kui ka kaubanduskeskuste esindajatega arutamaks koostöövõimalusi. Seda selleks, et tagada ohutu toit nii laatadel ning väliüritustel kui ka kaubanduskeskuste koridorides või nende ees olevatel rendipindadel.

„Avalike ürituste hooaeg, nagu näiteks erinevad laadad, pole enam kaugel. Oluline on, et kõik, kes üritustel või kaubanduskeskuste ajutistel pindadel toitu pakuvad, teeksid seda nõuetekohaselt. Siin on aga väga oluline roll kohalikel omavalitustel ja kaubanduskeskustel,“ selgitas Põllumajandus- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialist Keidi Leppik koostöö olulisust.

„Kuna kohalikud omavalitused ja kaubanduskeskused väljastavad vastavalt lube või rendipinda, on neil kaasvastutus tagamaks, et nende territooriumil pakutakse inimestele ohutut toitu. Oluline on, et toidu müüja täidab kõiki talle pandud nõudeid. Selleks, et tarbijate õigused oleksid kaitstud, on keskne roll kõigi poolte koostööl, et tagada ürituse ohutus, sh toiduohutus,“ selgitas Leppik.
Põllumajandus- ja Toiduamet jätkab avalikel üritustel ja kaubanduskeskuste ajutistel pindadel toidumüüjate kontrollimist. „Peamiselt keskendutakse toidukäitleja teavitamiskohustusele, toidu jälgitavusele ja temperatuurinõuete täitmisele,“ kirjeldas Leppik.

Vaata ka:

OLULINE: Aastatel 2024–2025 kehtima hakkavad maksuseaduste muudatused

Tulumaks ja sotsiaalmaks Füüsilised isikud maksavad oma tuludelt tulumaksu. Palgatulu, kasu vara võõrandamisest, ettevõtlustulu ja

omniva automaadid

Alates 1. jaanuarist 2024 tõusevad Omniva pakiautomaatide hinnad

2024. aastal Tõuseb Eestis Käibemaksumäär 22%-ni ja Omniva Kohandab Pakiteenuste Hindu Alates 1. jaanuarist 2024

error: Sisu on kaitstud!