Uudised

Politsei tabas tähelepaneliku kodaniku abiga vargustes kahtlustatava mehe

Selle aasta 21. jaanuar kuni 24. jaanuar varastati Tori vallas Kilksama külas asuva ettevõtte territooriumil olevatest autodest kahel korral kütust, samuti varastati sama ettevõtte territooriumilt haagis. Lisaks varastati samas ajavahemikus Tori vallas Sauga alevikus asuva firma laost tööriistu.

Kilksama külas tuli sündmuskohale tähelepanelik inimene, kelle vihjed aitasid politseil kuumadel jälgedel 24. jaanuari päeval vargustes kahtlustatav tabada.

Kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Lauri Jõgi selgitas, et sissetungimisega vargused kahjustavad tugevalt kogukonna turvatunnet ning prokuratuur suhtub sellesse väga tõsiselt: „Praegusel juhul oleme taotlenud 30-aastase kahtlustatava vahistamist, kuna tegemist on mehega, kes alles loetud kuud tagasi on kohtus süüdi mõistetud suure koguse narkootikumide käitlemise ees. Talle määrati tingimisi karistus lootuses, et ta parandab end, kuid paraku näitavad hetkel kogutud tõendid, et see lootus ei ole end õigustanud. Ühtlasi soovime tänada inimest, kelle aktiivne tegutsemine aitas kaasa kuriteo kohta oluliste tõendite kogumisele,“ selgitas prokurör Jõgi.

Pärnu politseijaoskonna juhtivuurija Reelika Kivi ütles, et hetkel on uurimine alles algstaadiumis. „Täpsemad asjaolud, muuhulgas ka selle, kas vargustega on seotud rohkem inimesi, selgitame välja kriminaalmenetluse käigus,“ lausus Kivi.

Reelika Kivi tänas samuti tähelepanelikku inimest, kelle abil vargustes kahtlustatav kiiresti tabati ning lisas, et kuigi sellised vargad tegusevad enamjaolt pimedas, võiksid inimesed siiski igal ajal tunda huvi, mis toimub nende naabruskonnas.

„Kui inimesed märkavad naabruskonnas ebaharilikult käituvaid võõraid või kahtlasi tundmatuid sõidukeid, mis sõidavad aeglaselt mitmendat tiiru ning nendes olevad inimesed tunduvad midagi otsivat, tasub teavitada politseid, et saaksime seda informatsiooni koheselt kontrollida. Enda kodu või ettevõtet saab turvalisemaks muuta paigaldatud kaameratega, samuti on abiks korralikud aiad ning lukustatud uksed ja väravad. Kui kuritegu on toimunud, siis kvaliteetsest kaamerapildist võib varaste tabamisel olla politseil palju abi,“ rääkis Kivi.

Kriminaalmenetlust alustati vargust käsitleva paragrahvi järgi ning seda juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Jaga
Back to top button