Uudised

Politsei saab õiguse määrata karistusi epideemia ajal kehtestatud piirangute rikkujatele.

Sotsiaalministeeriumi esitamise kooskõlastamiseks eelnõu, mis annab tervislikule kõrvalele politsei õiguse määramise karistusi epideemia ajaliste piirangute rikkujatele.

 

 

“[Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) ja teiste seaduste muutmise seaduse] eelnõus sätestatakse et NETS-i paragrahvides 461 ja 462 väärtuste väärtuste kohtuväline menetlus lisaks terviseametile ka politsei – ja piirivalveamet (PPA),” seisab eelnõu seletuskirjas. Selle eesmärgiga luua nüüd võimalus kaasata ka politseid ja teisi korrakaitseasutusi terviseameti ülesannete täitmistesse.

 

 

 

Seni kehtiva NETS-i korra menetluse kõigi seaduste tulemustest tulenevad väärtegusid terviseamet.

 

Loe ka:  Soome seadus olulistele inimestele COVID-19 sundtestimist ka sundvaktsineerimist

 

 

“Nakkushaiguse epideemilise leviku ajal ei ole võimalik, et terviseametlik menetlus sisaldab kõiki väärtusi ise. Senise töökorralduse korraldamine politsei- ja piirivalveametlikule riiklikule kontrollile ja rikkumise kohta annab tervislikule metoodikale väärteomenetluse alustamise otsustamise ja menetluse. Vt töömahukas ja ei ole tõhusam. lihtsamad juhtumeid (rahvusvahelisi kiirmenetlusi) ja määrama rikkujatele karistusi, “öeldakse eelnõu seletuskirjas.

 

Vajadust muuta senist korda, kus maskikandmise järelevalve tegemise kohta on karistamise õigus ainult terviseametil, sel nädalal tunnustatud nii  peaminister Kaja Kallas (RE) kui ka tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) .

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

 

Loe ka:  AVALIK ÄHVARDUS: Advokaat Urmas Simon – Kui sa maski ei kanna saad füüsiliselt tunda raudtoru!

Jaga
Back to top button