Thursday , 21 October 2021
F Politsei 2

Politsei pidas Tallinna sadamas kinni ebaseaduslikult riigis viibinud Iraagi kodaniku

Politsei pidas Tallinna sadamas kinni ebaseaduslikult riigis viibinud Iraagi kodaniku

Pühapäeval pidasid politseinikud Tallinna sadamas kinni teise inimese dokumente esitanud Iraagi kodaniku ning kaks Soome elamisloaga Iraagi kodanikku, keda kahtlustatakse tema toimetamises üle riigipiiri.

Politseinikud kontrollisid pühapäeva õhtupoolikul Tallinna sadama D-terminali reisijate ootealal kolme inimest, kellest ühe puhul tekkis kahtlus, et ta esitas kontrolliks teise inimese dokumendid. Kuna ka kaks temaga koos reisinud Soome elamisloaga Iraagi kodanikku – 44-aastane mees ja 44-aastane naine – andsid vastuolulisi ja segaseid ütlusi, pidasid politseinikud kõik kolm inimest kinni.

Politseinikud selgitasid välja, et teise inimese dokumente esitanud noormees oli tegelikult 19-aastane Iraagi kodanik, kes oli Euroopa Liitu jõudnud ebaseaduslikult läbi Valgevene. Leedus varasemalt erinevates majutuskeskustes viibinud noormees lahkus sealt omavoliliselt. Politsei kahtlustab, et temaga koos sadamas kinnipeetud Soome elamisloaga Iraagi kodanikud proovisid toimetada teda Leedust läbi Läti ja Eesti Soome.

19-aastane noormees toimetati kinnipidamiskeskusesse, 44-aastased Iraagi kodanikud on hetkel kuriteos kahtlustatavatena kinnipeetud. Nende tegude uurimiseks alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb välismaalase ebaseaduslikku toimetamist üle riigipiiri.

Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Aru märkis, et politsei kontrollib juba mitmendat kuud täiendavate jõududega reisijaid ja sõidukeid Põhja-Eesti sadamates. „Kuna rändesurve Valgevenest ei ole kuskile kadunud, teeme omalt poolt kõik, et Eestist ei saaks rändekanalit Soome ega Rootsi,“ selgitas Aru. „Lisaks täiendavale kontrollile sadamates kontrollivad politseinikud riiki saabujaid senisest palju sagedamini ka Lõuna-Eestis.“

Alates augusti keskpaigast, mil politsei piiriületusel kontrolli tugevdas, on piiriületusel kokku kontrollitud 183 845 inimest ja 94 228 sõidukit.

Jaga

Vaata ka:

mask g2ba13c611 640

Esmaspäevast muutub maskikandmise kohustus rangemaks

Valitsus tegi eile teatavaks täiendavad koroonapiirangud, mis hakkavad kehtima esmaspäevast, 25. oktoobrist Eilse valitsuse teate …

Screenshot 2021 10 21 at 11.11.05

Läti peaminister Kariņš: “Lockdown” peab käima käsikäes vaktsineerimisega

“Me kõik läheme neljaks nädalaks karmimale režiimile, kuid 15.novembril naaseme tänaste reeglite juurde, mis on …

Screenshot 2021 10 21 at 11.06.53 scaled

Katastroofi tunne: Eesti ainus õpetav haigla töötab avariirežiimis

Eile hommikul saatsid Tartu arstid avalikkusele pöördumise, kus nad tegid seda, mida nad tavaliselt ei …

covid19 triniti scaled

OLULINE: Valitsus kiitis heaks COVID-19 uute kontrollmeetmete korraldused

Valitsus kiitis heaks kaks korraldust, millega sätestatakse teisipäevased põhimõttelised otsused koroonaviiruse leviku tõkestamise kohta. Esiteks …