Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

Politsei nädalavahetuse sündmused: Naised peksavad mehi, varguste laine jne…

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 120 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 23 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 116.

Juhtus kuus inimkannatanutega liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 47 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 106 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 35 306 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalises rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 51 375 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 30 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 7154 Ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

16. veebruaril teatati, et Kesklinnas Viru keskuse juures tungisid kaks seni tuvastamata meest kallale 42-aastasele mehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

16. veebruaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänava kortermajas tungis 45-aastane mees kallale oma 42-aastasele elukaaslasele. Konflikti juures viibisid ka lapsed. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Paljasaares tungisid kolm meest kallale 30-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänava kortermajas tungis 38-aastane mees kallale oma 40-aastasele elukaaslasele. Mõlemad osapooled olid joobes. Politsei pidas mehe kinni.

17. veebruaril teatati, et Kesklinnas tungis alkoholijoobes 45-aastane mees kallale oma 24-aastasele elukaaslasele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

17. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänava bussipeatuses toimus nelja mehe vahel kaklus. Politsei pidas kaks meest kinni.

17. veebruaril teatati, et Lasnamäel Võru tänava kortermajas tungis naabrimees kallale oma 41-aastasele naabrimehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

18. veebruaril teatati, et Nõmmel kortermajas tungis tütar kallale oma 84-aastasele emale. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

18. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Vabriku tänaval tungis alkoholijoobes 29-aastane mees kallale oma 19-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kinni.

Kelmus

16. veebruaril helistas naisele venekeelt kõnelev mees, kes esitles ennast politseiametnikuna. Naisele väideti, et tema nimelt on tahetud vormistada laenu Swedbankis ning paluti telefoni alla laadida programm, võtta välja sularaha ning anda see kullerile. Naine tegi nagu paluti ja talle tekitati 20 000 eurot.

Vargus

17. veebruaril teatati, et Lasnamäel murti kauplusesse sisse ning varastati sealt seif koos sularahaga. Vargusega tekitatud kahju on 20 500 eurot.

19. veebruaril teatati, et seni tuvastatama mees varastas Kesklinnas poest kaks mobiiltelefoni. Vargusega tekitatud kahju on 1158 eurot.

Harjumaa

16. veebruaril teatati Keilas toimunud konfliktist, mille käigus 23-aastane naine tekitas kehavigastusi 26-aastasele naisele. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus

Politsei kontrollis 18. veebruaril toidukulleri autot, mida juhtis 1997. aastal sündinud Moldova kodanik. Mees esitas politseinikele võltsitud Venemaa Föderatsiooni juhiloa ning selgus, et ta viibib Eestis ebaseaduslikult. Mehele tehti 200 eurot trahvi, tal tuleb Eestist lahkuda ning samuti määrati talle üheks aastaks Schengenisse sissesõidukeeld.

17. veebruaril peatasid politseinikud liikluses punase fooritulega sõitnud 1998. aastal sündinud Usbekistani mehe. Kontrolli käigus selgus, et mehel kehtib Eestisse sisenemise keeld ning tema Läti elamisluba on kehtetu. Mehele tehti 400 eurot trahvi, tal tuleb Eestist lahkuda ja talle määrati viieks aastaks

Schengenisse sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud nädalavahetuse jooksul Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus

Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine 17 Moldova, kahel Ukraina ja ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. veebruaril anti politseile teada, et Narvas Võidu prospektil lõi 25-aastane mees oma isa. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. veebruaril laekus politseile teade, et Narva-Jõesuus oli naine enda endisele elukaaslasele külla läinud ja ühise alkoholitarvitamise käigus meest rünnanud. Politseinike saabudes oli naine juba lahkunud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

18. veebruaril sai politsei teate, et Narvas Kreenholmi tänaval lõi 45-aastane mees 37-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

16. veebruaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel lõi alkoholijoobes 63-aastane mees enda abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. veebruaril sai politsei teate, et Rakvere linnas ründas 35-aastane mees 26-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. veebruaril teatati politseile, et Tapa vallas lõi 40-aastane mees elukaaslast. Mees peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. veebruaril teatas Kadrina valla elanik politseile, et tema kõrvalkorterist kostub lärm ja tülitsemine. Politseinikud selgitasid kohapeal, et 36-aastane naine oli tüli käigus läinud kallale enda elukaaslasele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

17. veebruaril sai politsei teate, et Vinni vallas läksid vennad trepikojas kähmlema. Politseinike saabudes oli üks osapooltest juba lahkunud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa ja ühel Usbekistani kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise seitsmel Venemaa ning ühel Iisraeli ja Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kelmus

16. veebruaril anti politseile teada, et ettevõte on oma kodulehe vahendusel pakkunud müüa erinevaid tooteid, kuid tehtud tellimused on jätnud täitmata ja ettevõte ei ole tagastanud tellijatele ka ettemaksuna tasutud raha. Tekitatud kahju on üle 8 400 euro. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!