Uudised

Politsei keelas ohu ennetamiseks viis avalikku koosolekut.

Põhja prefektuur keelas nii pronksiöö aastapäeval 26. aprillil kui ka 9. mail kokku viis avalikku koosolekut, mis võivad õhutada vaenu ja kus kasutatakse agressori sümboolikat.

Politseile esitati kaks avaliku koosoleku teadet 26. aprilliks Tõnismäel ja Tatari tänaval ning kolm avaliku koosoleku teadet 9. maiks, neist kaks tükki Filtri teel asuva kalmistu territooriumil ning üks rongkäiguna Odra tänavalt Filtri tee kalmistuni.

Varasematel aastatel on kõigis nendes kohtades toimunud avalikel koosolekutel kasutatud sümboleid, mis on praegu saanud Venemaa agressiooni Ukrainas õigustavateks sümboliteks ning see võib viia konfliktide tekkimiseni nendel koosolekutel.

Provokatsioonide vältimiseks kasutas politsei seadusega antud õigust nende avalike koosolekute pidamine keelata. Pöörame võimalike ohtude ennetamiseks sellistele üritustele kõrgendatud tähelepanu, keelates vaenu õhutada ja agressori sümboolikat kasutada võivad avalikud koosolekud ja reageerime rikkumistele.

II maailmasõjas langenute mälestamine ei ole keelatud, kuid seda ei tohi kasutada vägivalla ja vaenu õhutamiseks inimeste vahel. Ka 9. mail võib hukkunuid mälestada kalmistul lille ja küünla asetades.

Jaga
Back to top button