Kolmapäev , 27 september 2023

Politsei käivitas Saaremaal eaka mehe leidmiseks otsingud

Sel teisipäeval, 10. mai hilisõhtul käivitas politsei Saaremaal otsingud 74-aastase mehe leidmiseks. Politseipatrull leidis mehe mõned tunnid hiljem, õnneks oli temaga kõik korras.

Häirekeskus sai 10. mai hilisõhtul kella 22.30 paiku murelikelt lähedastelt teate Lääne-Saaremaal Mätasselja kandis kadunud mehest, kes oli kodust paar tundi tagasi teadmata suunas lahkunud. Lähedased olid kodu ümbrusest meest juba ise mõnda aega otsinud, kuid paraku tulutult. Teada oli ka see, et mehe tervisliku seisundi tõttu ei pruugi ta ümbritsevat adekvaatselt tajuda.

Politsei käivitas mehe leidmiseks otsingud. „Öö oli peale tulemas ja oluline oli, et inimene ei satuks ohtu, sest ööd on praegu veel küllaltki külmad,“ rääkis Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.
„Kaasasime otsingutele nii lennusalga kopteri kui ka soojuskaameraga drooni, millega kontrollisime piirkonna üle. Paraku oli otsingualas tihe mets ja see tegi kopteriga otsingu keerulisemaks,“ ütles Antsaar. Ka otsisid ümbruskonnast meest mitu politseipatrulli ning mõned tunnid hiljem, öösel kella 4 ajal märkas üks patrullekipaaž kirjeldusele vastavat ekslevat meest liikumas Kihelkonna maanteel. Mees oli oma kodust linnulennult umbes kahe kilomeetri kaugusel.

Politseinikud läksid mehe juurde ja tegid kindlaks, et temaga on kõik korras, meditsiinilist abi tal vaja ei ole ning viisid ta koju.


Rainer Antsaare sõnul oli hea, et lähedased andsid mehe kadumisest häirekeskusele kiiresti teada. „Saime operatiivselt reageerida ja kohe otsingutega alustada. Õnneks ei olnud mees jõudnud kodust väga kaugele.“

Vaata ka:

53217266386 9770d6637b c jpg

Peaminister Kaja Kallase poliitiline avaldus

Ausatatud Riigikogu juhataja, head riigikogu liikmed! Mõned asjad elus on ettearvatavad ja korduvad aastast aastasse. …