Uudised

Kaja Kallas: Mulle jääb tõesti arusaamatuks, kelle nimel EKRE võitleb?

Peaminister Kaja Kallas kritiseeris neljapäeval valitsuse pressibriifil teravalt Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda, kes on asunud sadade muudatusettepanekutega takistama lisaeelarve vastuvõtmist, vahendab BNS.

Kallase sõnul sai lisaeelarve kokku pandud, et kaitsta Eestit Venemaast tulenevate ohtude vastu ning selle kiireloomulisus on tingitud riigikaitselistest sammudest. “Neid on vaja kiiresti meie kaitsevõime ja inimeste turvatunde tegemiseks teha,” rõhutas Kallas.

Kallase sõnul seisab EKRE kahjuks sellele kõigele riigikogus vastu. “Ma mulle jääb tõesti arusaamatuks, kelle nimel EKRE võitleb ja miks nad seda takistavad,” ütles Kallas.

Tema sõnul on lisaeelarvega plaanis tõsta ka toimetulekutoetust, mida oodatakse pikisilmi. “Ja kui eelarve oleks saanud menetletud maikuu jooksul, siis oleks saanud toimetulekutoetusi tõsta juba maikuust,” ütles Kallas.

Tema sõnul kannab lisaeelarve ka ideed loobuda Venemaa gaasist ning samal ajal tagada inimestele varustuskindlus. “Minu arvates on lisaeelarve blokeerimine küüniline poliitiline mäng, mis riigikogus käib. Ning küüniline on ka see, et kõik asjad on riigikogus pidevalt blokeeritud,” ütles Kallas, lisades, et toimub mäng Eesti inimeste kindlustundega ja riigi julgeolekuga.

Jaga
Back to top button