Monday , 18 October 2021
Screenshot 2021 10 08 at 12.56.17

Põhja-Tallinna tervisekeskuse uues majas saab teha röntgen- ja ultraheliuuringuid ning anda proove

Põhja-Tallinna tervisekeskuse uues majas saab teha röntgen- ja ultraheliuuringuid ning anda proove. Esimesel korrusel hakkavad tööle ka apteek, prillipood ja kohvik.

Aadressil Sõle 63 valminud valges neljakorruselises Põhja-Tallinna tervisekeskuses on kerge orienteeruda, sest avar aatrium lubab sisenedes pilguga haarata kõiki korruseid.

Keskuses hakkavad lisaks perearstidele haigeid vastuvõtma ka Lääne-Tallinna keskhaigla eriarstid ja spetsialistid. Samuti saab uues majas teha röntgen- ja ultraheliuuringuid ning anda proove.

Põhja-Tallinna elaniku Reno Hainla sõnul on võimalus kodu lähedal arstil käia eriti oluline eakamaile.

„Tervisekeskuse valmimine on meie elanikele väga hea uudis,“ ütles Hainla. „On ju eluliselt oluline, et asjatundlikku arstiabi saab oma elukoha lähedalt.  Mõtlen juba sellegi peale, et ka oma perearst võiks samas keskuses olla. Olen maja näinud –see on väga atraktiivne! Minul on kodust jalgsi uude tervisekeskusse viie kuni kaheksa minuti tee, kuid ka bussipeatused jäävad keskuse lähedale.“

Senise Kopli polikliiniku asemele kerkinud tervisekeskuse säravvalge maja on võrreldav 2018. aastal avatud Mustamäe tervisekeskusega, mis kuulub samuti Lääne-Tallinna keskhaiglale.

Korrused nagu peo peal

Arhitektuuribüroo Visuaal arhitekt Indrek Saarepera sõnul annavad ruudukujulised hooned paindlikke võimalusi. „Soovisime luua loomulikule valgusele avatud siseruumi, kus korruste vahel silmside tekiks ja kuhu valgus pääseks katuseakendest,” selgitas arhitekt. “Läbi nelja korruse avanev Põhja-Tallinna tervisekeskuse aatrium annab avarust ja hõlbustab orienteerumist, töökabinetid paiknevad mööda majaserva.”

OÜ Vanalinna Ehituse juhatuse esimees Kaidur Karba sõnul aitavad päikesepaneelid katusel elektrit kokku hoida  Fassaadi külge on aga kinnitatud päikesekaitse ribid, mis hoiavad eemal liigse kuumuse. “Projekteeritud ventilatsioon on sobiv ka koroonaviiruse levimisviise arvesse võttes,“ lausus Karba.

Spetsiaalsed tehnosüsteemid luuakse hambaravile, samuti on arvestatud röntgeniuuringute tõttu ka kiiritust kinnipidavate avatäidete ja seintega.

Ratastoolisõbralik hoone

Esimesel korrusel on lisaks garderoobile ja registratuurile ka apteek, prillipood ja kohvik. „Eraldi sissepääsu ja terrassiga kohvik jääb kasutamiseks kogu linnarahvale,“ rääkis Saarepera. „Teisel korrusel on diagnostikakabinetid, analüüside vastuvõtud ja ambulatoorne arstiabi ning kolmandal-neljandal hakkavad tööle perearstid. Ratastooliga pääseb ligi kõikidesse ruumidesse, lävepakke segamas pole. Hoone kahte lifti saab samuti ratastoolis sisse sõita.“

Kuigi Põhja-Tallinnas on krunt Mustamäega võrreldes väiksem, saab õuelgi mugava seljatoega pinkidel mitmekesise haljastuse keskel jalga puhata. Paarikümne kohaline autoparkla on viidud nullkorrusele.

„Kaks kolmandikku maja keldrikorrusest on töötajate parkla all, samuti mahuvad nullkorrusele riietusruumid,“ ütles Saarepera. „Välisfassaadil ülalpool kasutatud roostes terasplekk ehk Corten teras muutub ühtlaseks heleruugeks, mis ajaga pisut tumeneb. Rooste annab materjalile kaitsekihi, kuid läbi see ei roosteta!“

Patsientidele avab Põhja-Tallinna tervisekeskus uksed aasta lõpul. Hoone projekteeris Esplan OÜ ning ehitasid OÜ Mapri Ehitus ja OÜ Vanalinna Ehitus.

Olemas ka lastearst japsühholoog

*Põhja-Tallinna tervisekeskusesse luuakse vastuvõturuumid kaheksale perearstikeskusele ning Lääne-Tallinna keskhaigla eriarstidele ja erialaspetsialistidele.

*Plaanide kohaselt hakkavad tervisekeskuses tööle veel hambaarstid, endokrinoloog, lastearst, nina-kõrva-kurguarst, sisehaiguste arst, kirurg, uroloog, nahaarst, taastusarst, psühhiaater, samuti õed, ämmaemandad, füsioterapeut, massöör ja psühholoog.

*Keskus hakkab patsiente vastu võtma juba aasta lõpus.

Jaga

Vaata ka:

F Politsei 2

Politsei pidas Tallinnas kinni taas kaks ebaseaduslikult riigis viibinud Iraagi kodaniku

Reedel pidasid politseinikud Tallinnas kinni kaks Iraagi kodanikku, kes olid saabunud Euroopa Liitu läbi Valgevene …

Puidutoostus1

FOTOD: Nõo vallas Nõgiaru külas põles puidutööstus

16. oktoobril kell 7.39 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Nõgiaru külas põleb puidutööstus. Päästjate saabudes …

soome

Soomes tulevad kurvad jõulud, kuna haigestub ja sureb väga palju inimesi.

Rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste professor Martin Scheinin kritiseerib sotsiaalmeedias teravalt Soome valitsust, mis pole suutnud …

Lidl

Lidl värbab Eestis 800 poetöötajat ja igale poetöötajale lubavad enam kui 1000-eurost palka.

Jaekaubandusettevõte Lidl loob Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas üle 800 uue töökoha. Ettevõtte sõnul pakub …