Thursday , 21 October 2021
doctor g52e100852 640

Alates juuli lõpust on apteekides vaktsineeritud COVID-19 vastu 8600 inimest

„Alustasime juuli lõpus kaheksa apteegiga, kuid esimese nädalaga oli selge, et inimestele meeldib apteekides vaktsineerimise  mugavus ja nii lisasime juurde apteeke üle Eesti,“ ütles Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane, kelle sõnul on huvi  apteekides vaktsineerimise vastu olnud suur.

Alates juuli lõpust on apteekides vaktsineeritud COVID-19 vastu 8600 inimest, vahendab BNS.

Praeguseks saab vaktsineerida 24 apteegis üheksas maakonnas. „Loomulikult ei ole apteekide puhul tegemist vaktsineerimisekeskustega, kus päeva jooksul vaktsineeritakse sadu inimesi, kuid meie roll on pakkuda teenust püsivalt ja mugavalt.“

COVID-19 vaktsineerimine apteekides jätkub aasta lõpuni. EPAL on juba andnud tagasisidet vaktsineerimise komisjonile, et ollakse valmis  jätkama ka edaspidi, pidades silmas, et varsti on vaja süstida ka kolmandaid COVID-19 vaktsiini annuseid.

EPAL on teinud COVID-19 vastu vaktsineerimise korraldamisel koostööd riigi vaktsineerimise töörühmaga ja maakondlike vaktsineerimise koordinaatoritega. „Oleme üritanud õla alla panna, kui kogukond on korraldanud COVID-19 vaktsineerimise kampaaniaid, olgu see siis kooli alguse puhul või ka mõne kohaliku ürituse raames. Tore, et meid kaasatakse.“ ütles Rootslane.

Eestis on gripi ja puukentsefaliidi vastu saanud apteekides vaktsineerida 2018.  aastast. Teiste riikide kogemus kinnitab, et apteekides vaktsineerimine on aidanud olulisel määral tõsta elanikkonna vaktsineerituse taset. Praegu vaktsineeritakse apteekides juba 12 Euroopa riigis. „Me soovime kindlasti ka edaspidi pakkuda riigile tuge vaktsineerimises, senine kogemus on julgustav,“ ütles Rootslane.

Apteegis viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteek annab teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot leiab vaktsineeriapteegis.ee lehelt.

Eesti Proviisorapteekide Liit (EPAL) on Eesti suurim apteeke ühendav  organisatsioon, mille liikmeteks on 287 apteeki ja 1100 apteekrit üle Eesti.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

office g4610ac11a 640

Telia hoiatab: hetkel on käimas suurem petukõnede laine

Telia Eesti küberturbe valdkonna juhi Aigar Käisi sõnul on täna käivitunud Eesti suunas suurem petukõnede …

man g7d060cdcd 640

Tallinlased kaotasid kelmidele üle 30 000 euro

Tallinlased kaotasid kelmidele üle 30 000 euro. Politsei asus teisipäeval uurima hulka juhtumeid, kus tallinlased …

Screenshot 2021 10 20 at 17.35.22

Beškina: Tallinn muudab sotsiaalhoolekande linlaste jaoks kättesaadavamaks, inimlikumaks ja lihtsamaks

„Täna kinnitatud määrus on jätk varasematele sotsiaalvaldkonda reguleerivate õigusaktide korrastamisele ja nende muudatustega soovime me …

Screenshot 2021 10 20 at 17.32.37

Kiik loodab vaktsineeritute laiendamisel perearstidele

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis kolmapäeva hommikul riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni ees esinedes, et …