Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 8.04 – 9.04.2024

Tallinn

8.04 kell 18.10 sõitsid päästjad Lasnamäele Narva maanteele, kus tee ääres tühermaal põlesid kaks lõket. Teataja oli mööduv autojuht, kes nägi lõkkeist väljumas paksu musta suitsu. Lasnamäe ja Pirita päästjad kustutasid kaks lõket kogusuurusega viis ruutmeetrit veega kella 18.27ks. Lõketes põletati rehve ja muud prügi.

8.04 kell 21.12 said päästjad kutse Kristiinesse Mooni tänavale, kus põles elupuuhekk elumaja hoovis. Puude vahetus läheduses asus kõrvalhoone, mis ähvardas tule leviku korral tuld võtta. Väljakutsele reageeris Lilleküla päästekomando kahe põhiautoga. Õnneks suudeti põlengule kiiresti piir panna ja kella 21.22ks põlevad puud enam ümbritsevatele hoonetele ohtu ei kujutanud. Keegi kannatada ei saanud ning sündmuse asjaolusid uurib edasi politsei.

Harjumaa

8.04 kell 15.35 teavitati häirekeskust, et Viimsi vallas Muuga külas Koorma tänaval on tööstushoones tulekahju. Ettevõtte töötajad olid ketaslõikuriga tööd teinud ning tekkinud sädemeist süttisid kõrvalolevad vanad filtrid. Töötajad suutsid ise suuremad leegid pulberkustutitega maha suruda, ent põlengust immitses siiski suures koguses suitsu. Päästjad likvideerisid põlengu veega kella 16.03ks ja tuulutasid ruumid. Keegi kannatada ei saanud.

8.04 kell 16.39 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Paasiku külas Raasiku-Kehra tee ääres põleb umbes hektari jagu kulu. Selgus, et omanik oli oma krundil majast eemal põletanud lõkkes paberjäätmeid, kuid jätnud lõkke järelevalveta. Üks hetk märkas naaber, et lõkkest on süttinud ümbritsev kulu ning tuule suund oli maja poole. Väljakutsele reageerisid Kehra kutselised koos ATVga ning Aruküla ja Kostivere vabatahtlikud päästjad. Päästjad nägid kohapeal, et põlev kulu on jõudnud majast juba viie meetri kaugusele ja alustasid viivitamatult tule leviku piiramisega. Õnneks saadi tulekahju kiiresti kontrolli alla ja kella 17.00ks enam ohtu majale ei kujutanud. Põleng likvideeriti kella 18.03ks. Päästjad selgitasid elanikule ohutu lõkketegemise põhimõtteid, sealhulgas asjaolu, et lõket ei tohi kunagi jätta järelevalveta ning käepärast peab alati olema kustutusvahend nagu tulekustuti või ämber veega. Samuti tuletati peremehele meelde, et suure tuulega ei tasuks lõket üldse teha, sest lõkkest väljunud sädemed võivad kanduda kaugele ja tuli võib kiiresti levida.

Vaata ka:

218652 680x450 horoscope wheel signs 650x430 1 600x397 2

Mida Edda Paukson ja Igor Mang sulle ei räägi: teadus horoskoobihulluse taga.

Mida Edda Paukson ja Igor Mang sulle ei räägi: teadus horoskoobihulluse taga. Teaduslikust vaatenurgast on

harli marten M9jrKDXOQoU unsplash

Avatud suhe ja püsisuhe – Kumba eelistada?

Inimene on sotsiaalne olend. Ilma suhtlemata ja suhete loomiseta kohe ei saa. Aga mõnikord või